Посетителите ще избират между програмата в две отделни зали, а в прилежащото пространство на Конгресния център ще имат възможност да се запознаят с различни здравни услуги, специализирани клиники и лаборатории, ще чуят представяния на нови продукти и методи. Подробности разказа д-р Иван Сигридов, акушер-гинеколог "Проследяване на бременността".
По думите му не малка част от установените преди 12-та седмица аборти са по желание:
"Тук имаме леко разминаване. Майките, когато получат информация за своето бъдещо бебе, която не отговаря на очакванията им, или на семейството като цяло, тоест пътят не ги удовлетворява, сложен е, с неясен край, при тях бременността завършва по този начин. В нашата практика 8 от 10 аборта се случват с медикаменти в домашни условия. Ние проследяваме тези жени, но това означава, че върху тази статистика има поне още толкова, ако не и повече. Спонтанните аборти рязко се покачиха и тази тенденция не е от сега, тя е от 10 години и в последните 2-3 години има ускоряване. То е за постковид ерата и имаме една геометрична прогресия. Причините са множество."
Д-р Сигридов поясни, че има рискове и те са биологични и емоционални, като емоционалните са на първо място, защото минират следващите бременности. Освен това посочи, че върху този сегмент от абортите не се работи въобще. Биологичните смущения са по-тежки и затова се прибягва до неинвазивни аборти, уточни той. По думите му спонтанните аборти се случват често, когато се забременява без никаква подготовка.
"Инструкциите за развитие на мозъка, т. нар. "митохондрии" започват да се формират около 150 дни преди овулацията. Тоест, мозъкът се формира много преди забременяването. Грешки в инструкциите на бъдещия мозък, тоест митохондриите дефектират целия проект. Подготовката не е седмична, или месечна, но е няколкомесечна и трябва да бъде таргетирана. Има климатични сезонни изменения, лятото имаме един тип патология, а през зимата коренно различен тип патология. Различни заболявания се обострят, а други се успокояват така, че не е лошо да има и планировка, защото във всички статистики сме в първата тройка в Европа, в негативната им част", заяви специалистът.
Относно изкуственото зачеване той отбеляза, че повече от половината бременности са под някаква форма на асистенция. По думите му за мозъка на ембриона са най-важни витамините от група "Б", както и аминокиселините.
"По-важното е, че трябва да се сменят политиките на тялото. Нашето тяло на дневна и на месечна база се занимава спрямо ситуацията, която мозъкът анализира като даденост. Фертилната функция се включва при определени обстоятелства при хората, това не е ежемесечно, даже не е и едногодишно. Стресовите нива на организма и енергийните нива, тоест една инсулинова резистентност, едно наднормено тегло, което е нарушение в енергийните нива, които касаят именно мозъка също трябва да бъдат реструктурирани преди бременността", каза д-р Сигридов.
Той уточни, че в първите хиляда дни от оплождането се въвеждат повече от 90% от хроничните заболявания и затова сънят, правилното хранене и намаляването на стреса са особено важни. Според думите му след такава подготовка статистиката показва под 1% аборти на годишна база при високорисков контингент. Основните причини за усложнения при бременността в България са свързани със средата, в която се развива бебето. И добави, че за всяка жена трябва индивидуално да се види какви смущения има в здравен план и за тях трябва да се вземат бързи мерки. Друга опасност за бременните е гестационният диабет, тъй като фруктозата е един от хепатотоксините.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
"Разговор с психолог. Разбиране и преработка на детските емоции" - е акцентът на организираната тематична среща от Фондация "За нашите деца", която ще се проведе на 22 ноември с родители на деца от 0 до 7 години. Детето показва своите емоции още в утробата на майката, без да има представа и да осъзнава какви са те, това разказа в..
Макар днес да живеем значително по-дълго от нашите предци, основните причини за смъртност остават все същите социално-значими заболявания - сърдечно-съдови, невродегенеративни и метаболитни нарушения. “Когато говорим за анализ на един сложен процес, какъвто е биологичното остаряване, на клетките, тъканите, органите на човешкото тяло и на всички..
Отбелязваме Световната седмица за повишаване осведомеността за правилната употреба на антибиотици. През тази година темата е: “Антимикробната резистентност е невидима, аз не съм“ и има за цел да повиши осведомеността за въздействието на антимикробната резистентност върху живота на хората, като поставя пациентите в центъра на дискусията. Прекомерната и..
Българският фонд за жените отбелазва своите 20 години, 20 години подкрепа за правата на жените в България. Фондът е основан през 2004година от Станимира Хаджичитова и нейни съмишленички. Международната конференция “Феминизмът е за всички“ събра на 14 ноември представители на организации, подкрепени от Българския фонд за жените (БФЖ),..
Фондация за достъп до права (FAR) се присъедини към 29 организации, за да предупреди, че Пактът на ЕС за миграцията и убежището рискува да не успее да защити непридружените деца на границите на Европа. Въпреки че Пактът на ЕС включва редица гаранции за защита на непридружените деца, на практика той вероятно ще изложи децата на още по-големи рискове...
"Мълчанието на майките" е дългоочакваното продължение на криминалната поредица за инспектор Елена Бланко, от испанската литературна сензация Кармен Мола. Също както в предишните три книги – „Кървавата годеница“, "Пурпурната мрежа“ и "Годината на свинята“, историята е едновременно ужасяваща и съкрушаваща. Преводът и този път е на Анелия..
Даниела Белчева е от Варна, живяла е и е работила в Скандинавските страни и откакто си е в България създава фина, елегантна и стилна музика, най-вече на територията на джаза, но не само. За нея 2024 година преминава под знака на третия й албум “Naïve”. Той беше представен в съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“,..