Наградите за бизнес и туризъм, организирани от Балканска медийна асоциация с подкрепата на Министерство на туризма, за трета поредна година бяха връчени на яхта в Несебър. Не само представители на юридическия и бизнес свят получиха статуетки, но отличени са и най-успешните компании за туризъм - хотели, ресторанти, туристически агенции и общини, които развиват туризма в България. БНР е медиен партньор на събитието.
По този повод ни гостува Йонка Максимова - собственик на конната база до Нова Загора, носител на миналогодишната награда:"На моята база идват безплатно деца с церебрална парализа и аутизъм. Конният спорт е начин на живот. Имаш ли един кон, все едно имаш разходи за едно дете. Отглеждането им е скъпо хоби. Но конете дават много, енергията им е несравнима."
С нас са и организаторите - Нина-Никол Хамилтън – Председател на Балканска медийна асоциация и меценатът Зий Ребело:
"За следващия път сме решили да подкрепим каузата "Капачки за бъдеще". Да помогнеш на хората е чувство, което парите не могат да ти дадат. Имам проблем, казва се откровеност. Несебър е едно от местата, които не могат да се прецакат. Но алчността на местните бизнеси ги самоубива. Хората веднъж дошли няма да се върнат. Не може да се товарят местните стандарти по такъв начин, който е нормален за Ориндж каунти в Калифорния.
Тази година имахме над 200 номинации. Завършихме с категория "Кауза", където статуетката бе връчена от Генералния директор на БНР. Наградата бе за "Зеленото четене" - кампания за връщане на вкуса към четенето. Все повече млади се запалват по книгите, надявам се хората да се връщат към четенето на истински книги. Книгата отваря въображението - то те прави добър човек."
Кои бяха наградените в отделните категории и каква беше благотворителната кауза на събитието - в звуковия файл.
Последен гост е носителят на тазгодишната награда адв. Мариела Павлова:
"Правото е фундаментална дисциплина, дава ти интермодален поглед върху човешкия живот. Наградата ме върна към времето, когато се борехме за бранда България в туризма. Тенденциите сега са не само да дойде турист и да прекара седмица на почивка, а да опознае България. Има много проблеми - процесите в геополитиката. Но те не са само наши национални. Презастрояването бе проблем и на Испания преди 20 години.
В България започнаха да се търсят висококвалифицирани специалисти. Започва да се преодолява мнението, че в туризма не се плаща добре. Без добри специалисти няма устойчивост на пазара. Това, което търсят днешните млади хора търсят други неща от това, което бе търсено преди. Скъса се нишката с предходните поколения туристически специалисти. Българинът забрави да се усмихва."
Чуйте целия разговор на Константин Лавсов със зам.- кмета на район “Подуяне” в звуковия файл, както и анкетата на Ана Попова.
65 фирми и колекционери на минерали и фосили ще се включат в тазгодишното Великденското изложение в Националния Музей “Земята и хората”, съобщават от пресцентъра на музея. Събитието ще се проведе на 11, 12 и 13 април, а в изложението ще се включат и творци с авторски изделия с минерали - бижута, природни картини, сувенири и др. Работното време на..
През днешния ден облачността над югоизточната част от страната ще намалее и над повечето райони времето ще бъде ясно. Вятърът временно ще стихне. Минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, в София - около минус 3°, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. През деня вятърът от северозапад отново ще се усили - до умерен, а..
Коментатори във "Форум" тази седмица са политологът и юрист Лидия Даскалова, и журналистът, асистент към Института по балканистика на БАН Калоян Константинов. Заедно с водещия Лъчезар Христов, част от темите, които дискутираха днес, бяха: - Несистемните партии в българската политика – временна мода или устойчива тенденция -..
Наднормено замърсяване с азотен диоксид в София през 2024 г., отчитат от екологичното сдружение "За Земята". Те призовават за спешни мерки, тъй като новите годишни данни от измерванията на сдружението показват тенденцията да е дори към по-високи концентрации на замърсителя. В над 91% от точките в столицата, в които "За Земята“ проследява..
Българските компании трябва да бъдат насочени към зелените иновации, за да бъдат конкурентноспособни. Инициативата за това да идва от частния сектор, но държавата трябва да осигури нужните инструменти, за да подпомогне развитието на икономиката. Тези послания и изводи отправиха участници в кръглата маса "Мисия Зелени Иновации: Възможности за..
Кога парите могат да се превърнат във форма на изкуство? Защо българската иконопис може да бъде основа за поп-арт? Каква е разликата между изкуството на Хубен Черкелов и това на Деймиън Хърст? Как образите на Габриел Гарсия Маркес, Статуята на свободата или пък паметника на свободата – Шипка, се събират в общ контекст, благодарение на Хубен, който..