Жан Мар (Jean Mar) сериозно работи за бъдещия си албум и вече е преполовил песните.
Първото от двете най-новите парчета се казва „Halo“ и той гостува в студиото на БНР-Радио София, за да го представи.
Ако преди Жан Мар се е занимавал и с друга професия, сега вече изцяло е посветен на музиката.
"Вълнувам се, защото „Halo е първата песен, която пускам изцяло като музикант. Усещам, че е добре приета. Виждам широк отзвук и реакция в социалните мрежи. За мен текстовете са много важни. На този етап от живота си преосмислям или осъзнавам доста неща и всичко е закодирано в текста", каза артистът.
Допълни, че изкуственият интелект настъпва и в музиката, но лично той има съпротива към това.
Албумът е негова детска мечта, а за реализацията продължава да работи с музиканти като с Ташо Колев и Георги Станев-Гого, познати от групите „Джереми?“ и „Гравити Ко“.
Ето и един от отзивите за новата песен на Жан Мар:
"„Halo“ е доказателство за педантичния подход на Жан Мар към изкуството му. Със солидна ритмична основа песента съчетава мелодични китари с перкусии, които прецизно задават темпото, създавайки обгръщаща и обитаваща атмосфера. Слоевете звук са внимателно вплетени като подсилват гласа на Жан Мар, който се навигира между мелодичното и суровото. Мостът с репликата „Shine on me“ действа като лъч светлина сред звуковия мрак, водещ слушателя към кулминацията, която е едновременно очистителна и отразяваща.
Творбата капсулира артистичната същност на Жан Мар: интроспективна, мелодична и емоционално резонансна. Без съмнение "Хало" е мощно парче, което подканва и за размисъл и връзка с най-дълбоките емоции."
Чуйте разговора на Лили Големинова.
„Самотният зрител“ – огледало на обществото ли са новите сериали? Още по темата с Йосиф Аструков , Институт за изследване на изкуствата - БАН: "Темите не са нови, датират още от ТВ - хората са седнали заедно и гледат. Сега всеки се разцепва на малки екрани. Ако гледаш комедия и не ви е смешна, а цялата зала се тресе, и на теб ти става смешно...
Пускането на ИИ “DEEP SEEK” доведе до неочаквани реакции и събития – ЗАЩО? Постига ли се наистина революция с този модел и повдига ли нови въпроси за надпреварата в разработването на технологията? Събеседник по темата ни е д-р Димитър Димитров, част от Института „INSAIT” към СУ „Св. Климент Охридски“: “DEEP SEEK” е модел за разсъждение,..
Графичният роман „Mаус“ на Арт Спигелман излиза за пръв път на български език. Представя ни го неговият преводач - Владимир Полеганов: "Комиксът е подценявана област на изкуството - смята се за явно популярна. Но чрез неочакваната форма се разказва история, която се говори и възприема много трудно. Авторът бавно е осъзнавал какво е да си син на..
В петък водещият Лъчезар Христов и гостите тази седмица Георги Захариев – основател на Finance Academy, и Алексей Пампоров - социолог от Института по философия и социология при БАН, обобщиха всички теми от седмицата и коментираха в добавка: Държавната администрация и това какво се очаква от тях - бюджет, ефективност; Презастрояването в София..
Конкурсът за нов главен архитект на София се обещава от август месец. Най-притеснителното е, че има една тенденция за обезличаване на професионалната позиция на главния архитект с лозунги за това, че трябва да има намаляване на презастрояването, да се направят сложни процедури и да се спрат или силно да се намалят издаваните разрешения за строеж,..
За седма поредна година Община Елин Пелин организира събитието "Спортист на годината“. Бяха излъчени победители в три официални категории - “Индивидуални постижения“ ,“Отборен спорт“ и “Спортист – любимец на Община Елин Пелин“. Златото в категория за индивидуални постижения грабна състезателката по художествена гимнастика Красимира Димитрова...
На 4 февруари ще отбележим Световния ден за борба с рака. През 2024 г. оценки на Световната здравна организация показаха, че през 2050 г. броят на диагностицираните случаи на рак в световен мащаб ще се увеличи с до 77% в сравнение с диагностицираните през 2022 г. По този повод през днешния ден се проведе и дискусия “Иновативни терапии и..