По думите на Митков няма ограничения при хората, които искат да станат доброволци и от организацията целогодишно ги набират. Разделянето им е, че има такива, които се занимават с много дейности, но има и такива, които се занимават с реакция при бедствия и това са хора, които са преминали през специално обучение, за да могат да бъдат адекватни.
"Обучението не е кратко, то се състои от 10 онлайн лекции, има и две практически, които правим заедно с Асоциацията на доброволците. Всеки човек давайки от времето си за някаква кауза има и различна причина. Дали за някои това ще са климатичните промени, дали ще е някое животно, дали ще е грижата за другите, дали ще е общността от хора, с които си споделяме. И всеки човек има различна причина да се включи", заяви Митков.
По думите на Сярова за тези, които не са обучени за реакции при бедствия има голям набор от занимания, тъй като помощ е нужна във всяка сфера. Помощта може да е онлайн, както и рисуване на банери, плакати, асистенция на събития свързани с деца, почистване на реки и други.
Кое е най- мотивиращото за един доброволец?
"О т моя опит може би е желанието да си активен и да промениш нещо около себе си. Виждам все повече хора, които просто не са доволни от това, което виждат и искат те да бъдат промяната. Това е едно от основните неща. Понякога честно казано, това е дори гневът", каза Сярова и добави, че общността е много силна.
Митков отбеляза, че е важно да има закон за доброволчеството, като в редица страни подобни закони защитават труда на доброволците, тъй като те понякога срещат трудности с работодателите.
Срещата на 12 септември 2024 г. не е единствена – "Грийнпийс" – България организира отворени месечни срещи за доброволци и дейностите не се изчерпват с реакцията при бедствия, а включват и участия във фестивали, почиствания, а също и преводи и създаване на полезно съдържание, свързано с опазване на природата. Всеки желаещ може да се запише на страницата на организацията.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Тази седмица в студиото на "Форум" водещият Лъчезар Христов разговаря с икономиста Георги Вулджев и журналиста Едуард Папазян. Темите в предаването днес са: Провал на шестия опит за избор на председател на Народното събрание - Усещам, че ДБ ще "гласува с отвращение" при следващото гласуване за председател на НС, коментира Едуард..
Трима от пет са музикантите от група Free 4 ALL , които бяха гости на екипа на предаването “Добър вечер, София“ - Тодор Бакърджиев-тромпет, Светослав Миланов – ел.пиано, Георги Попов - перкусии. В групата започнали трима, но разширяващите се музикални търсения на тримата, довели до необходимостта да търсят и нови членове. Днес са петима и не..
Чувството за принадлежност към дадена компания, новите взаимоотношения между работодател и служители, както и най-ценните фактори, с които работодателите задържат своите служители в компаниите си, са само част от темите на еднодневен форум в София. Темата за ангажираността винаги е номер едно в различни конференции. Този път решихме да се фокусираме..
За 12-а поредна година кампанията „Килограм доброта“ на Българска хранителна банка ще подкрепи хора в нужда от цялата страна. Инициативата ще се проведе тази събота и неделя в София. Събраните дълготрайни хранителни продукти ще бъдат използвани за подпомагане на над 60 000 възрастни хора и деца. “В предстоящия уикенд разчитаме на добро време навън,..
Конференция на тема "Виненият образ на България идентичност и послания" и следващо я винено изложение "DiVino" ще се проведат в един ден. Повече за тях пред БНР-Радио София разказа Емил Коралов от Българската асоциация на винените професионалисти (БАВП), организатор на конференцията. "Това е форум за българското вино, в който участват..
Документалният филм "Алцек и българите в средновековна Италия" с режисьор Росица Лазарова-Сбаралия ще бъде показан в Общинския културен дом "Красно село" на 28 ноември с вход свободен. Преди това доц. д-р Тодор Чобанов ще изнесе лекция "Прабългарите в Централна и Западна Европа V-VII век по данни на археологията и палеогенетиката" ...
Диабет тип 2 е основен и независим рисков фактор за сърдечно-съдови и бъбречни заболявания. Според Международната диабетна федерация, половината от възрастните с диабет (240 млн. души в света) не знаят за заболяването си. Годишно диабетът причинява смъртта на около 6.7 млн. души, а над 537 млн. души живеят с тази диагноза. До 2045 г. се очаква 9%..