25 години е младежка възраст за човека, но за рок група това е дълголетие, което си заслужава да бъде отбелязано не само в музикалните енциклопедии.
През 2024 г. група "D2" показа в много градове не само жизненост, но и много енергия за срещи с публиката, сред която са фенове от не едно поколение.
На 10 май 2024 г. бандата зарадва почитателите си в зала 1 на НДК със запомнящ се концерт, както феновете в Русе и Варна, но сега – на 18 септември, предстои нова грандиозна изява, в която ще участват емблематичният вокалист Дичо Христов и специални гости - Део и младите музиканти Русита Боева и Георги Георгиев.
"Пътуване, записи, турнета… Това е поредното интензивно лято за мен – отбеляза при гостуването си в студиото на БНР-Радио София басистът Александър Обретенов. – Тази година е интересна, не само защото групата се събра в оригиналния си състав. Припомнихме си колко ни е хубаво заедно. "D2" е музикалното ми семейство от дете. Концертът преди 4 месеца беше записан с много камери. Гледах емоциите в суровия монтаж за бъдещия филм и треперех."
"Емоциите, пауърът ще са не по-слаби от тези на 10 май. Но ще се пее още повече. Разликата е и в това, че на 18 септември ще може да се пие бира – допълни с усмивка Дичо. – Има химия и магия, когато сме заедно в групата. Пял съм песните и в други случаи, но не е същото, както с "D2". Скоро ще има нова песен."
Двамата почти се заклеха, че следващия албум на групата ще е „Черният“ и анонсираха ново мащабно турне в страната през 2025-а.
Чуйте разговора на Боян Бочев.
На 1 юли от 20.00 ч. на площада пред НДК ще се състои концерт на легендарния Оркестър на Дюк Елингтън, който се организира от Националната музикална академия "Проф. Панчо Владигеров" в партньорство със Столичната община, а входът е свободен. Създаден от един от гениите в историята на джаза – Дюк Елингтън, оркестърът и до днес пази духа на неговата..
С тържествени фанфари и с премиерата на операта “Танхойзер“ на 26-и юни беше открит Вагнеровият летен фестивал в Софийската опера. За поредна година форумът събира в България вагнерианци от цял свят – почитатели и музикални критици. Престижът на националния ни оперен театър в този репертоар вече е изграден, а очакванията към всяка нова продукция на..
В ловешкото село Кърпачево тази вечер се открива 11-ото издание на фестивала "Jazz под звездите", който се организира от сдружението "Деветашко плато" и събира изтъкнати български музиканти. Идеята на фестивала е да оживи и популяризира Деветашкото плато и деветте села в нето като интересна и привлекателна туристическа дестинация, поясни..
Българското национално радио проведе ежегодния конкурс за нова българска поп и рок музика "Пролет". Награди бяха раздадени в две категории - "Нова българска музика" и "Евросоник". "Цар Плъх" са на върха в "Пролет"! Награди в конкурса получиха още KOYANGI, Mojo Pin и Me And My Devil Конкурсът "Пролет" е създаден през 1970 г. от редакция..
Приключи гласуването на слушателите на БНР за 12-те песни финалисти в Конкурса за нова българска поп и рок музика "Пролет`25" и вече е ясно кой ще грабне Наградата на публиката . С това приключва последният етап на музикалното състезание, организирано от обществената медия в подкрепа за българската музика. Конкурс на БНР за нова..
Eдин от най-големите италиански рок творци Васко Росси от години насам дава началото на летния концертен сезон в Италия със свое италианско турне. Този път – под надслов "Vasco Live 2025". То е цял месец, от края на май до края на юни. Провежда се двудневно на стадионите в 12 града на Ботуша, от Торино до Месина с финал в Рим. 73-годишният..
Дани Стойкова от Музикалната редакция на БНР представя първия си самостоятелен албум. От другата страна на радиото: Дани Стойкова и музиката В предаването "Преди всички" на програма "Хоризонт" тя сподели: "За пръв път гостувам в "Преди всички". Досега съм била само от другата страна като музикален редактор . Всъщност заглавната..