"И да издаваме книги и да не ги издаваме и просто да си стоят за нас, мисля, че писането и четенето са най-добрият начин човек да прекарва времето си и да канализира малко емоции и потиснати чувства. Доста неща излизат между другото", сподели авторката.
Как е станал преходът от поезия към проза и лесен ли е той?
"И да и не" - гласи отговорът на Генчева. По думите й самото писане е дошло естествено, но признава, че от много години е отричала това, че ако започне да пише роман ще може да го завърши. И допълни:
"Писането си е писане, думите са си думи и когато човек обича да ги използва и да борави с тях, формата не е от голямо значение."
Тя категорично заяви, че никога не е имала писателски, или читателски застой, както гласи клишето. Романът е психологически трилър и до самото му завършване не е имал име, сподели авторката.
"Реално както във всяка една книга мисля, че сюжетът по-скоро служи на по-висша цел и на по-дълбока тема. В романа са силно засегнати темите за загубата, особено за една жена, за загубата, която тя може да преживее. За загубата на доверието в хората, за загубата на пътя към себе си, това да се съмняваш вече в собствения си вътрешен глас и интуиция и изобщо как човек може да се промени коренно в следствие на тези събития. Опитвала съм да засегна и малко по-дълбоки теми, които се преплитат със самия сюжет и се надявам да допадне на читателите, които обичат житейски теми, които обичат мистерията, трилъри и динамични действия", загатна тя.
Не всичко на страниците е преживяно от нея, но ние всички не сме много различни в емоциите си. И както с поезията, така и в романа - това е нишката, която свързва читателите, писателите и изобщо хората един с друг, тази споделена емоция. "Ние всички имаме един часовников механизъм отвътре", заяви младата авторка.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Коментатори във "Форум" тази седмица са социологът Елена Дариева и историкът Светослав Живков. Заедно с водещия Константин Лавсов, част от темите, които дискутираха, бяха: - САЩ и Русия на една маса в Саудитска Арабия - подобряване на двустранните отношения и договаряне на край на войната в Украйна - Доналд Тръмп и обкръжението му - Има ли бойкот..
Жители на "Кремиковци“ излязоха на протест заради задръствания на жп прелеза на входа на района. Недоволството на местните е свързано с контрола на бариерата, която често образува "тапа" в рамките на 20 до 40 минути. Христо Недялков е на 47 години. Живее в столичния район "Кремиковци". Казва, че последните 15 години е все по-трудно преминаването през..
С частична политическа подкрепа, изразена от парламентарно представени партии и ангажимент да продължат усилията в осигуряване на достъпна и качествена храна, премина дискусия по темата, която се проведе по-рано днес. Макар сериозен фокус да бе поставен върху ценообразуването на продуктите, участници в събитието коментираха и нужда от..
София възстановява своя 43% дял в националната икономика, сочат последните данни за брутния вътрешен продукт на областно ниво. От тях става ясно, че е налице нормализиране след различните аномалии в енергетиката, селското стопанство и туризма през предходните години. Регионалните неравенства обаче остават големи. Най-голямата регионална икономика..
Националната галерия отново отваря вратите на лабораторията по консервация и реставрация за ценителите на изкуството. Те ще имат възможността да надникнат "зад кулисите" на музея, да видят как се подготвят за експониране произведения на изкуството. Реставратор ще ги запознае с принципите и етиката на съвременната реставрация, както и с..
Успешно приключи проектът "Градска памет: Традиция и Графити", реализиран по Програма "Активни читалища" на Столичната община. Това е поредната инициатива, в която си партнират 2 софийски читалища – НЧ "Иван Вазов – 2014", което е в кв. кв. "Левски В" и НЧ "Васил Левски 1928", което е в "Сухата река". "Това - на фасадата на..
Документалният филм „Скрити белези” на режисьора Георги Тошев и оператора Борис Пинтев е сред селектираните филми за участие във фестивала Master of Art. Лентата разказва за най-успешното българско участие на Биеналето на изкуствата във Венеция. Комисарят на българското участие д-р Надежда Джакова е своеобразен гид на режисьора Георги Тошев..