„С неясно мнозинство в Общинския съвет, трудно минават важни решения. От друга страна, в Столичната община влязоха съвсем нови хора. Те се стараят да подредят нещата по нов начин, да се работи да се общува по нов начин. Аз мисля, че промяната е видима“, посочи Павлов.
По думите му, в последно време сигналите от граждани са намалели и призова за това да се използват официалните информационни канали на общината.
Константин Павлов коментира и бурното строителство в „Лозенец“ и по-конкретно в новите квартали на района.
„Общината е изостанала с десетилетия с изграждането на инфраструктура – улици, канализация, училища, детски градини. Има и нещо друго – докато се строи сградата и минават тежките камиони, те амортизират вече построеното. Освен това, когато улицата не е изградена по проект, а е частна – такива случаи имаме повече от половината в новите квартали, тогава улицата не съществува в правния мир и ако някой я разкопае, няма правно основание да се ремонтира“, коментира кметът на „Лозенец“.
Той добави, че е против отделянето на кварталите „Манастирски ливади“, „Малинова долина“ и „Кръстова вада“ в отделен район.
„Едно прерайониране е изключително тежка задача, въпреки че на хората им изглежда лесно просто да се начертаят нови линии на картата. Ние още не сме преодолели последствията от последното райониране в края на 80-те години“, каза Павлов.
Според него сегашното райониране е добро, тъй като дава възможност на районите да се развиват към новите квартали. В новите квартали все още има потенциал, пространства“, посочи кметът на „Лозенец“.
Константин Павлов добави, че в момента тече разширение на 141-а и 193-а детска градина. Изграден и изцяло нов физкултурен балон в 122-о училище. Той посочи, че отдавна се чака и саниране на 35-о училище, но процедурата се бави, тъй като се очаква съгласуване с Института за паметниците на културата.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
В края на работната седмица коментаторите във "Форум" – политолозите Георги Киряков и Светлин Тачев, се спряха на следните теми за разсъждания и дискусия: "Локалите" "Къде са родителите! Къде са органите на реда? Къде е контролът? Този феномен, този псевдобунт е резултат от безпътица. Това не е игра, а социален и психологически проблем...
В предаването "Ритъмът на столицата" поставяме акцент върху демографския профил на работната сила в България с проф. Кремена Маринова от Института за изследване на населението и човека (ИИНЧ) при БАН. Тя разгледа тенденциите в развитието на 5 ключови демографски параметри на работната сила през периода 2016-2023 г. През целия период..
Факултетът по масови комуникации и журналистика стана на 50 години и продължава да бъде символ на отговорност и развитие. “Това е една от най-старите специалности на Софийския университет. Много дълго време СУ беше единствената академична институция, която обучаваше журналисти. По-късно влезе и специалността “Връзки с обществеността”, малко след..
Стопанският факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски" отбелязва 35 години от своето възстановяване. Днес той е сред утвърдените и признати бизнес училища на световната карта, водещо учебно заведение в областта на икономиката и управлението, подготвяйки поколения успешни професионалисти и лидери. "Успехите дотук са естествен..
Младият певец Борис Христов гостува в “Добър вечер, София“ и представи своя нов сингъл "Day By Day" . "Една вечер, преди повече от година и половина, докато заспиваше, синът ми ме помоли да му изпея приспивна песен . Желанието му беше тя да бъде тъжна. Попитах какво означава тъжна песен , отговори песен на която хората плачат ",..
След кратка пауза, която звучи по-скоро като натрупване на напрежение, идеи и сурова енергия, J. PANK /Йордан Панков/ се завръща с новата изложба „Back in Game”, която заявява ярко присъствие. Изложбата представя едно състояние на духа, визуален вик и артистичен рефлекс към едно време, което не търпи застой и спокойствие. С типичната за художника..
В Истанбул (Турция) започнаха разговори за мир между Украйна и Русия като Щатите заявиха, че нямат високи очаквания от срещите. За Вашингтон пробив би могъл да има само ако президентът Тръмп и руския му колега Владимир Путин се срещнат. В Истанбул са първите преки разговори между Украйна и Русия от 2022-ра година насам. Те се случват след..