Целта е да се решат проблемите, които от години са факт в подлеза - да се подобри инфраструктурата и да се създаде по-безопасна и привлекателна градска среда. Планът е част от по-широка стратегия за развитието на бул. "Княгиня Мария Луиза" и "Предгаров площад".
Предвижда се цялостно освежаване на зоната, премахване на течовете, измазване, пребоядисване и подмяна, ремонт и доизграждане на осветлението в целия подлез, каза пред Радио София кметът на район "Сердика" Момчил Даскалов.
"Трафикът, който минава оттук е изключително малък, няма търговски интерес и мястото пустее. Нашата цел е да създадем един хъб, който да бъде за културния дейности, събития, фестивали, защото мястото има невероятен потенциал. Логистиката му е отлична", каза Даскалов.
Ще бъде осигурена охрана и видеонаблюдение.
Някои от основните дейности вече са в процес на реализация. Очаква се до края на годината освежителният ремонт да бъде завършен, посочи Момчил Даскалов.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Снимки: Ана Попова
За първи път в най-новата история на София, кметът на града не одобрява приетия бюджет. След продължило цял ден заседание, в крайна сметка общинският съвет прие план-сметката за тази година, но във вид, който не беше първоначално представен и разискван от администрацията, а и от гражданите. Още преди началото на последното заседание на СОС, кметът..
Младата певица Димитрина Германова от няколко години се утвърждава на музикалния небосклон. През 2020 година записва първата си песен “Скрита сила", а с днешна дата се радва на най-новия си сингъл, наречен "Присъда" . Музиката е написана от Боян Христов, върху текста тя работи съвместно с Боян Христов и Стан Стефанов , а клипът към е дело..
На 30 май отбелязваме Световния ден за борба с множествената склероза, а целта на глобалната инициатива е да повиши информираността и разбирането за това заболяване. “Множествената склероза е автоимунно заболяване, което засяга нервната система. При това собственият имунитет атакува нервните клетки, по-точно техните израстъци, обвивката на..
Художествената галерия "Владимир Димитров – Майстора" в Кюстендил е инициатор на кампания за набиране на средства за закупуване на фамилната къща на Яглеви в село Шишковци . Целта е имотът, в който големият български художник е живял и творил, да стане част от музейно-галерийния комплекс, съхраняващ паметта за него. Майстора е живял..
На церемония, организирана от Регионалния център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование в град София, бяха отличени личности и образователни институции, които създават именно подкрепяща среда за всяко дете. Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев връчи Националните награди за приобщаващо образование и заяви, че само в добро..
2025" frameborder="0">
Трябва да предизвикваме мозъка си с нови неща, да му даваме поводи за активизиране, за упражнения, за ангажиране. Фокусът върху смъртта и духовното помага за дълголетието. Дори съзерцанието на красиви неща допринася за добрата ни кондиция и по-пълноценен живот. Това изтъкна пред БНР-Радио София Лидия-София Попганчева. Тя е групов аналитик..