Психологът Димитър Драганов разглежда темата за нарцисизма в новата си книга „Красивото чудовище“. Това е втората му прозаична книга, в която разкрива хоризонтите на темата за многообразните проявления на нарцисизма и нарцистичното личностно разстройство.
"Красивото чудовище“ е един красив оксиморон. Тук става въпрос за един психологически феномен, наречен нарцисизъм, за нарцистичната личност и нарцистичното личностно разстройство”, казва в ефира на “Радиокафе” авторът на книгата Димитър Драганов.
Със заглавието на книгата авторът иска да провокира читателя да вникне в книгата и да разбере, че нарцисизмът е широко разпространено явление, което в по-тежките си проявления, не би могло да претърпи промяна. На това твърдение, което споделям, ставаме свидетели в редица изявления в общественото пространство, посочва той.
Според Драганов, “красивото чудовище”, каквото представлява нарцисизмът, е едно малко изплашено дете.
“За нарцисизма имам досег както от своята психологическа практика, така и от личен опит. Това е едно психологическо явление, което е все по-широко разпространено сред обществените кръгове. Можем все по-често да го наблюдаваме в поведението на хората - било то наши близки, наши познати, или други, нещо което отбелязвам с нотка тъга, но такъв е обликът на реалността, в която живеем. Бих подчертал, че по-виден е личният ми опит с нарцисизма и неговите проявления“, коментира авторът.
Димитър Драганов Драганов е роден през 1999 година в град Стралджа. Първата му стихосбирка е публикувана през 2021 година и е озаглавена „Моят глас“. През месец декември същата година Димитър спечели награда в Международен конкурс на тема “Защо пиша това писмо?“ с творбата си „Моето добро писмо“. През 2023 година излиза от печат и третата му стихосбирка, озаглавена “Път над страха“.
Какво е характерно за нарцисистите и как могат да бъдат разпознати те, чуйте в разговора на Гергана Пейкова в звуковия файл.
Кирил Шиваров - скулпторът, роден във Варна и станал софиянец преди почти век. Тогава има бум на строителството, върху което и той оставя своя отпечатък. Част е от кръга на "Дивите петли": След пожара на Народния театър, той изгражда красивия скулптурен интериор, който за съжаление изчезва при последния ремонт през 70-те. За сметка на това,..
"Старо Павлово", брой единствен - разгръщаме страниците му и гледаме черно-белите снимки, запазили за поколенията очарованието на една отминала романтика с пътуването с "малкото" трамвайче до Бояна (всъщност - съвсем нормален трамвай, какъвто се движеше и по други линии). С къщата на Димитър Карастоянов започва кв.Павлово - до едноименната трамвайна..
Летописецът на София от началото на ХХ век Георги Каназирски-Верин е журналист, авантюрист и бохем. Животът му е като приключенски сериал с комични и драматични изненади. За повече от две десетилетия той се преселва в Париж, където организира провокативна рекламна кампания и си намира съпруга. Марта Каназирска придружава съпруга си, когато..
Изнесеното ни мобилно студио е от Топлоцентрала и „Топлофест 6 – Вода“. Пръв гост е Албена Тагарева от "Арт бюро": "Можем да функционираме във вътрешно безпокойство. Оглеждаме се за символи, които са минавали между пръстите ни. Ще има прераждане на енергията ни." Повече за състава и какво да се очаква на концерта - в звуковия файл.
Дискусионното предаване "Форум" завършва този сезон. Предстои лятна почивка преди есенната поредица с нови гости и теми за коментари. Днес гост беше Кристиян Шкварек , водещ на изданието - Константин Лавсов, а като коментатор в студиото влезе и родоначалникът на предаването - Лъчезар Христов. Тримата се спряха на следните теми: Защо Кирил..
За четвърта поредна година фестивалът за книги и изкуство Musagena New Vibes Fest среща публиката и гостите на София с едни от най-талантливите и нестандартни български творци, издателства, писатели, музиканти, актьори, художници, приложници. За първи път фестивалът ще се проведе през лятото – от 27 до 29 юни в градинката пред Народния..
- Спомен (Official Music Video)" frameborder="0">