В момента живее и работи в гр. Прага, Чехия. Не престава да работи за България и си сътрудничи с различни театри и издателства в страната.
"Трябва да се научим да не се страхуваме от изкуствения интелект.
Няма да забравя, била съм сигурно на 12 години, когато баща ми - Слав Даскалов, донесе един компютър. Той беше плакатист и дотогава рисуваше плакатите с четки, боички и аерограф. Ателието му беше прекрасно и това ме зарази аз също да стана художник плакатист.
Обаче в един момент се появи компютърът. Той го донесе и започна с Corel Draw и т.н. и аз няма да забравя този пример, че той трябваше да се научи и да се приспособи и на мен ми се струва, че това нещо ми се случва кажи-речи на същата възраст", разказва Радослава Боор за срещата на баща си с компютъра в миналото като паралел на днешната ѝ среща с изкуствения интелект.
"Аз лично го използвам, когато искам да генерирам нещо бързо, за което не трабва да организирам цялостна фотосесия за своите плакати, което доста често правя между другото. Избързвам, използвайки AI, след което си го преоправям като си слагам и своите неща", допълва за работата си с изкуствен интелект художничката.
Нейно дело е и визуалната кампания на тазгодишното издание на фестивала Синелибри, за която получава международно признание.
Тя е носителка на много награди за своите плакати и кани публиката на лекция за пътя на плаката на 12 октомври от 12.00 часа в ДОМ. Името на събитието е "Плакатът - от рекламен, през сценичен до социален".
Повече по темата чуйте в звуковия файл.
В Банкя стартира реализацията на проекта "Богини на водата“. Целта е да се предостави на младите хора платформа за изразяване на собствената им идентичност, талант, вълнения и емоции чрез изкуството, съобщиха от пресцентъра на район „Банкя“. Проектът се реализира от сдружение "Благ ден“ в партньорство с района, като основната идея е осмисляне..
19 май е Световен ден за дарителство на майчина кърма . С различни инициативи празникът бе отбелязан и от Банката за майчина кърма в София , която е единствена по рода си в България и една от малкото подобни структури на Балканския полуостров. Открита е на 1 юни 1989 година от Министерство на народното здраве. Тя събира, съхранява и обработва..
След Сакар, Костинброд и Провадия, от фондация "Биоразнообразие“ са се заели със задачата да проучат и възстановят съществуващи чешми на Витоша. Заедно с експертите от Природния парк, те вече са обиколили девет чешми в северната част на Витоша, около Златните мостове. Чешмите са в различно състояние – някои са с хубави фасади, но с разпадаща се суха..
Правителството ще осигури 15 милиона лева допълнително към субсидията на градския транспорт на София, съобщи премиерът Росен Желязков след среща със синдикални лидери, на която не е присъствал столичният кмет. Свидетели сме на решаване на проблем от хора, които участваха в създаването му, коментира кметът на София Васил Терзиев: "Какво..
Тенденцията при основните хранителни стоки на българския пазар в момента е спад в цените – това се отчита от 28 април насам. Но в сравнение с миналата пролет това намаление в цените се забави с 15 дни . Това коментира пред БНР-Радио София Владимир Иванов, председател на Държавната комисия по стокови борси и тържища. Ако има..
Изложбата "От Златю Бояджиев до Любен Зидаров. Пейзажи от колекцията на Художествена галерия - Пазарджик” гостува в София. Тя може да бъде посетена до 26 май в Галерия Artmark. Експозицията включва над 30 произведения, подбрани от постоянния фонд на галерията в Пазарджик. Творбите се показват за първи път в столицата. Пейзаж, Любен Зидаров..
Българската култура празнува 24 май в сърцето на Барселона със събитието под надслов "Ние и буквите" , което ще събере българската общност и приятелите на България в Каталуния, за да почетат значението на езика, писмеността и творчеството. Събитието предлага съвременен прочит на традицията чрез калиграфска изложба на кирилица от артистичния..