От години фондацията работи в подкрепа на деца със злокачествени заболявания, каза пред Радио София Теодора Арменкова от фондация "Злато".
"Работим на територията на болница ИСУЛ, където се лекуват деца със злокачествени заболявания в Детска клиника по клинична хематология и онкология. Нашата работа е свързана с това да посрещнем децата и техните родители в момента на диагностицирането, да ги преведем по пътя, да им помогнем за последващата ресоциализация и да бъдем това звено между медицинския екип и родителите в този най-труден момент от живота, когато чуваш диагноза за своето дете", обясни Теодора Арменкова.
Тя добави, че тази година каузата е насочена към лагерите, които фондацията прави след приключване на болестта.
Основен организатор на събитието и този път е фен клубът на "Арсенал" Лондон (ASCB) в България. По време на пандемията интересът към турнира е бил толкова голям, че се е провеждал два пъти в годината, посочи Емилия Николова от фен клуба на "Арсенал".
"Ние се стремим да покажем нещо ново всеки път. От миналата година променихме формата – във всяка дамска формация участва по един мъж, който е известна медийна фигура. Той може да играе на който и да е пост, но няма право да вкарва гол за своя отбор", каза Николова.
Вече са потвърдили участие музикантът Кольо Гилъна и актьора Павел Владимиров.
Общата сума, събрана досега от началото на турнира, е над 35 000 лева, посочи Емилия Николова.
По време на турнира всеки зрител ще може да закупи изработени от майките на децата артикули, както и да подкрепи каузата в специално приготвената кутия за дарения.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Снимки: Фен клуб "Арсенал" България
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..
Курубаглар, Лозеница, Лозенец - трансформациите в името са не по-малки от трансформациите на мястото:
„Не е измислица морето и щастието съществува“. Ако тази строфа ви се падне в късметче към кафето без да е споменат автора, да знаете, че той е Христо Фотев, създателят на едни от най-четените, рецитирани и цитирани любовни стихотворение в съвременната българска поезия. „Светлите безумства“ на влюбванията му довеждат до три брака и любовен..
"Читателските практики в България 2006 – 2022 г." е социологическо изследване под научното ръководство на проф. Александър Кьосев, който го представя в ефир: "Корабът потъва бавно" по отношение на четенето на хартиен носител. Но само четене ли е общуването с електронните носители? Изследването е за четенето в свободното време, не за..
Мария Тарашманова представя " Карта пътеводител на България" - всичко, което трябва да знаем за най-доброто преживяване в България и обновяване на новите най-популярни туристически обекта в страната: "Наблягам на местата в България, които са суперкрасиви. Желанието ми е повече българи и чужденци да открият не само популярните дестинации...