Поканата идва от основателката на събитието Яшарие Доган, със съдействието на г-жа Силвия Кабаиванова, председател на Българската модна асоциация и подкрепата на проф. Любомир Стойков.
Bursa Fashion Week се утвърди като платформа за обмен на културни и творчески идеи и привлича дизайнери от цял свят. Нещо характерно за Албена Деянова Иванова е, че тя използва всеки плат, всяка материя, не изхвърля и не отпада нищо от това, което създава. Изключително важно в днешно време е дизайнерите да се замислят да създават устойчива мода, а не да са подвластни на бързата, която всъщност просто създава едни конфекции и замърсява околната среда.
Benmodel представи своята нова колекция вечерни облекла, която впечатли публиката с елегантни силуети и иновативни решения.
Моделите са направени от няколко части, така, че да могат да се съчетават и за други събития, не само строго официални, дори да се включват и в ежедневния стил.
Участието на бранда беше високо оценено, а дизайнерката бе удостоена с луксозен благодарствен плакет за сътрудничество и развитие на международните модни отношения от г-жа Синем Таплан.
“Имах честта да се запозная с нещо по-различно. Не бях излизала на такъв тип сцена извън България. Интересното беше, че имахме определена тема, по която да работим – малко по-официална и по-вечерна беше насочеността на събитието. За първи път създадох колекция изцяло от вечерни облекла, предимно рокли. Дотолкова официални, но пречупени през моя стил - опитах се да бъдат удобни, с лесно премахване на част от елементите. Събитието се проведе в Музея на вълнения текстил. Обясниха ни, че той е на мястото на първата фабрика за производство на вълнени тъкани, създадена след Втората Световна война в Европа. С радост мога да кажа, че все повече дами се завръщат към ръчно създаденото, към българското облекло, въпреки че, колкото и да искаме, не можем да преборим конкуренцията на пазара на бързата мода. Хората, които разбират от качество и елегантност, залагат на устойчивото“, отбеляза дизайнерката.
По думите й, бързата мода струва евтино, но понякога животът й е едно пране. Целта на все повече дизайнери е да опазваме околната среда, да използваме до минимум цветовете, да няма излишъци.
"И за нас това е икономически изгодно, тъй като макар качествените платове да струват много, целта ни е да ги използваме максимално, а след като нещо е качествено, ще бъде дълго време носено“, поясни тя.
"Изненадващо и много радващо за мен е, че младите, тийнейджърите, усещайки накъде вървят нещата относно бързата и всеобхватна мода, която ги превръща малко като облечени в униформа, изведнъж бягат от нея, защото искат да се открояват и да бъдат различни", допълни дизайнерът Албена Иванова Деянова.
Съветът на експерта е: Не следвайте сляпо модните тенденции. Преценете внимателно това, в което самите вие се чувствате най-добре, какво най-добре изпъква на тена на кожата, косата, очите – следвайте тази линия, няма да сгрешите.
В разговора на Антгелина Грозева с модния експерт ще чуете и за водещите цветни гами през зимния сезон. Във втората част ще научите и за предстоящата модна академия "Златна игла", която се организира в края на годината.
Снимки: Личен архив
Днес предаването гостува на община Пирдоп, където от днес се провеждат „Влайкови дни“. Дългогодишна традицияе през месец май в Пирдоп да се организират културните празници на града. Богатата културна програма ще бъде представена от 11 до 24 май. Тази година Влайковите дни ще бъдат белязани от 160-ата годишнина от рождението на Тодор Влайков..
Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: "В научната статия на израелските учени Майкъл Чернин и Шай Халеви от Израелската служба за..
Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич, служител на Барон-Хиршовата железница са младоженци, но когато той решава да се присъедини към..
„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа сцена, проследяваме последствията от един трагичен инцидент. Беше неизбежно да надградим сценария, той..
Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек види, че нещо се случва, нормално е да се запита защо се случва така. Имаме невронна връзка,..
Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка Витанова и Северина Митева ни говорят за фасилитирането: "Думата не намери подходящ еквивалент на..