За удоволствието и емоциите от песента и заснемането на видеото към нея, пред Радио София споделиха Снежана Полихронова-Кърнолски и Димитър Кърнолски-син.
"Беше невероятно. Такова удоволствие изпитаха децата и при подготовката на песента, и след това на нейното представяне“, каза Снежана Полихронова-Кърнолски.
В телефонно включване Стефан Вълдобрев сподели, че децата са надхвърлили очакванията на целия екип. В клипа те побъркват от пакости "Обичайните заподозрени“ и обръщат импровизираното телевизионно студио с краката нагоре, покривайки сцената с пух от възглавници.
"Струваше си това видео само, за да видя озарените им лица и усмивките. След снимките, час и 45 минути с едни метли и прахосмукачки сме чистили цялото студио и събирахме в едни чували перушината. Толкова много перушина от две възглавници аз не съм очаквал да има“, каза Стефан Вълдобрев.
Режисурата на видеото е дело на Стефка Николова и Васил Стефанов, а оператор е Владимир Михайлов.
"Черно-бяло Черно море" е третият сингъл от албума "!Удивителни въпросителни?“ и ще бъде специален акцент в предстоящия традиционен концерт на "Обичайните заподозрени“ на 27 декември.
За 13-и път Арт център "Кърнолски" организира и Националния конкурс "Път към славата“. Всяка година в него участват над 2000 млади вокалисти, танцьори, инструменталисти и фолклористи, обясни директорът на Арт центъра Димитър Кърнолски.
Конкурсът ще се проведе в Руския културно-информационен център в София.
"Всеки уикенд на март 2025 г., като тази година ще хванем и последния уикенд на месец февруари, провеждаме в петък и събота конкурсна програма, а в неделя имаме награждаване. Тази година записахме и песента за "Път към славата“, най-накрая имаме и химн“, каза Димитър Кърнолски-син.
Конкурсът се провежда в пет възрастови групи
- I възрастова група – до 7 години (включително);
- II възрастова група – от 8 до 10 години (включително);
- III възрастова група – от 11 до 13 години (включително);
- IV възрастова група – от 14 до 17 години (включително)
- V възрастова група – от 18 до 35 години (включително).
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Разходката по ул. Георги С. Раковски започва от най-високото ѝ място, с паметника на Вазов и витошката морена, от която да гледа към любимата си планина. Наблизо е Палатата Св.София, дело на арх.Парашкеванов (1929). Там е пл.Николай Гяуров, кръстен по инициатива на Гена Димитрова, която също живее наблизо. Следва историята на Военния клуб - коя всъщност..
Веселина Узунова от ИИИ-БАН за Аспарух Лешников: "Басът на групата Роберт Биберти е завиждал и на Аспарух Лешников, и на евреите в групата. Омразата по онова време се е ширила, дори и между членовете на групата. Аспарух Лешников става плячка на Биберти. След 9 септември 1944 на Лешников не е разрешено да напусне България. Писмата му доказват..
Борис Руменов, чиито псевдоним Борю Зевзека е измислен от проф. Иван Шишманов, е легендарна фигура сред софийските интелектуалци и бохеми през първите десетилетия на ХХ век. Името му е нарицателно, и също както за проф. Александър Балабанов, за него се разказват комични и куриозни случки. Хуморът му е свеж, заразителен и незлоблив, автор е на 15..
Шри – Шри Рави Шанкар гостува отново в България – Константин Драгов и Сана Драгова: "Той е основателят на фондация "Изкуството да живееш", тя е в над 180 държави. Учителят ще има лекция с възможност за въпроси и отговори и най-вече, ще има медитация в залата (НДК - зала 1). Ще е като на концерт. Заедно ще преминем отвъд хаоса. Блаженството е..
Филмът „Гунди“ влиза в британската разпространителска мрежа – режисьорът Димитър Димитров с подробностите: "Много е важно, че филмът продължава като част от програмата на британските кина от веригата "Одеон". Тя е достъпна в сайта им и те са си направили сметка, че не само българи ще го гледат. Като студент там не съм си и мечтал, че някой ден мой..
Голямата маса: Градски дворове – Божидар Емануилов, зам.-кмет на "Оборище": "Има най-различни работилници за деца и възрастни в един от дворовете, гаражна разпродажба в друг, жива музика. Градските дворове е изчезваща среда, тези, които сме израснали в центъра ги помним. Те са мост между поколенията. Има и хора, които негодуват заради ограничения..
Уикенд с „ Мале-мале“ – второ издание на мини фестивала в Южния парк, гост по този повод ни е Петринел Денев: "Програмата ни е малка, първото издание бе изцяло за деца. Хуморът е подходящ и за възрастните. Предвидили сме и уъркшоп за улична клоунада - така и ние започнахме с "Мале-мале". Уличното изкуство дава свобода - да пробваш, да..