Разнообразие на коледните стимули към служителите се наблюдава през последните няколко години, каза пред Радио София изпълнителният директор на компанията Надежда Василева.
"Ако преди 5-6 години основният стимул беше финансов, особено след Covid работодателите започнаха да стават доста изобретателни по отношение на това как да увеличат ангажираността на служителите, как да увеличат присъствието им в офиса. Какъв по-подходящ период от Коледа, когато могат да се създадат различни инициативи“, каза Василева.
Финансовите коледни бонуси са в голям диапазон в зависимост от заеманата длъжност и вида на компанията. В производствената индустрия например, бонусите варират между 200 и 750 лева, докато в големи IT компании, паричните бонуси са в по-големи размери. Трябва обаче да се прави разграничаване между коледните бонуси и годишното допълнително възнаграждение за добро представяне на даден служител, обясни Надежда Василева.
Тя добави, че глобалната икономическа нестабилност през последната година се отразява и на българския пазар.
"Това прави работодателите по-внимателни в техните разходи. В предходните години, особено в IT сектора и аутсорсинг индустрията, имаше по-щедри подаръци и по-щедри инициативи за служителите", посочи Надежда Василева.
Често срещана практика сред българските работодатели през последните години са коледните партита и тематичните подаръци за празниците.
Доволни ли са служителите от коледните бонуси, които получават можете да чуете в звуковия файл.
Коментатори във "Форум" тази седмица са зам.-председателят и член на Управителния съвет на Българската асоциация по информационни технологии доц. д-р Наталия Футекова и образователният иноватор Ангел Георгиев. Заедно с водещата Елена Пъневска, част от темите, които дискутираха бяха: - Проучване на Института за пазарна икономика - професионалното..
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
На 17 февруари 2025 г., стартира 17-ото издание на Програма "Европа“ на Столичната община. За поредна година целта е сътрудничеството между гражданското общество и местната власт в София в прилагането на добри европейски практики на местно ниво. Пет са одобрените приоритетни области, като тяхното финансиране е по 250 000 лв., каза пред Радио..
"Аника в градините на Людмил Георгиев" е съвместна изложба на известния български графичен художник Людмил Георгиев и 10-годишната Аника Козева. Изложбата ще бъде показана в галерия "ГрафикАрт" от 12 до 26 февруари. "Изложбата трябва да се види, а историята да се разкаже. С бащата на Аника си говорихме в моето ателие, а Аника се беше разшетала из..
Вейповете и останалите бездимни изделия са новата мода, която предизвиква интереса на децата, коментира пред Радио София Яна Алексиева - изпълнителен директор на Асоциация "Родители“ и магистър по Детско-юношеска и училищна психология. Тя добави, че всичко, което е забранено, в даден момент започва да изкушава тийнейджърите. "Всичко, което чуваме..
Романът "Скарида" е забавен разказ за нелепиците, абсурдите и тъгите на едно непроменящо се и непроменимо всекидневие. Негов автор е Димитър Коцев-Шошо, който според издателите на книгата, е роден и кара в София своето щастливо детство, което все още не е завършило, а това е добра новина за всички почитатели на неговото творчество, защото не..
За справяне с проблема с употребата на вейпове сред тийнейджърите, опитът на другите държави сочи, че голяма част от тях са прекратили вноса и производството им, каза пред Радио София д-р Гергана Гешанова - председател на коалиция "Без дим". "В много държави е абсолютно забранено транспортирането на такива количества, съхранението им и..