С травъл влогъра Десислава Иванова за пътуванията и доброволствата:
"Тази година съм пътувала по-малко от предните две, само 122 дни. Мислех, че въобще не съм пътувала, а се оказа, че е една трета от годината. Беше много предизвикателно, позабравих лошите неща, горчивото изчезна. Две трети от пътуванията бяха непланувани. В главата си отивах в Боливия, сутринта се събудих и открих билет за Нова Зеландия. Отидох да доброволствам в Кения. Сбъднах някои мечти - Океания, Фиджи, бленувана дестинации, доста скъпа, но отидох супер щастлива. Казах си, че всичко е възможно. Държавите са 14. Трансферите си правя в Европа, 4 континента. (Още - в звуковия файл)
Това са дни на работа, за клиенти, за моите социални мрежи. Заснемане, мислене. Винаги съм искала да доброволствам в училище в Африка. Въобще не беше планирано, лятото го реших, може би Кения ме избра. Влязох в няколко платформи, исках да съм на отдалечено място. (Подробностите в звуковия файл)
Никога дотогава не бях стъпвала на място без течаща вода. Това е - леген и чаша, с които се къпеш. Много прости храни, варени, има хора, които пият само по чаша чай. Деца живеят в къщи от кал или от ламарина, 2 на два, спят на рогозка, сюрреалистично. Чувствах се изключително виновна, че се оплаквам за ирелевантни неща, не виждах смисъла да съм там, това е капка в морето в дългосрочен план. В очите на децата въобще не се вижда тъга. (Повече за личната ѝ кауза - в звуковия файл)
Инфлуенсър не е, който пише за нещо, а когато един човек може да обедини много хора, за да направи добро. Никога не съм предпочитала дестинации, в които да съм само турист.
Лятната ваканция е за учениците, но не и за техните телефони. Взирането в екрана и скролването са още по-интензивни при младите хора. За съжаление, телефонът за много подрастващи се е превърнал в своеобразен лидер и ние, възрастните трябва да контролираме в някаква степен информацията, която детето приема с такова устройство - първо,..
В рамките на десет дни - от 10 до 20 юли, фестивалът за изкуство в града "Девет слона" ще предложи програма от събития от различни сфери на изкуството, всяко от които ще се вписва в сложния и противоречив пейзаж на съвременния град. Във второто издание фестивала е и продължението на един фантастичен разговор между жители и артисти, поети,..
Институтът по компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към Софийския университет стартира съвместна програма с Лабораторията по компютърни науки и изкуствен интелект (CSAIL) към Масачузетския технологичен институт (MIT CSAIL). Началото беше поставено на официална церемония в София Тех Парк. MIT е №1 в света по..
АГ-отделението в пернишката МБАЛ "Рахила Ангелова" е пред затваряне заради липса на достатъчно кадри. Командированите от София акушерки този месец са в отпуск и не се знае дали ще се върнат. Директорът на болницата е подал оставка, но проблемът не може да реши който и да застане на този пост, коментира пред БНР-Радио София д-р Ивайло..
Cairos AI – българският инструмент, който превръща текстови команди в готови за използване 3D анимации чрез интегриращ разговорен AI, богат motion library и AI-синтез представи в ефирана Радио София Христо Велев , основател на компанията за визуални ефекти Bоttleship. Cairos.ai е уеб базирана платформа за автоматично анимиране на 3D аватари, като..
Поети, хора на словото - Ясен Атанасов, Димитър Кенаров, Иван Димитров, гостуваха в предаването “Радиокафе“ в разговор за поезията между кориците на антологията “София Поетики“, събирана в последните 20 години, откакто съществува и едноименния фестивал и ролята на изкуството като платформа за споделяне на социални и политически..
Какви са различните форми на страха? - проф. Амелия Личева изследва темата чрез поезия в новата си книгата "Крепости срещу страха". Книгата "Крепости срещу страха" е тематична, концептуална, опитва се да изследва различните форми на страх: личния, екзистенциалния, а също и страховете, породени от времето, в което живеем. Страхове, свързани с..