"Не затваряй очи" е нов български игрален филм на режисьора Николай Егерман. Сценарият е на Мартин Ралчевски по едноименна му книга.
Един филм за вярата, любовта и чудесата в живота.
Актьорите Михаела Павлова и Добрин Досев играят главните роли в продукцията.
Те гостуваха в Радио София, за да разкажат за предизвикателствата по време на снимките, за своите образи в продукцията и как филмът рефлектира в самите тях.
Освен Михаела Павлова и Добрин Досев, част от актьорския състав за още Павел Попандов, Кръстьо Лафазанов, Влади Карамфилов (Въргала), Марин Янев, Анелия Луцинова, Ирен Кривошиева, Христо Гърбов и др. Филмът тръгва по кината в началото на месец февруари.
"Накратко бих казал, че това е един изключително човешки филм, който говори за любовта, за вярата и за надеждата“, разкри актьорът Добрин Досев.
“Моят персонаж е интересен с малкото екранна игра. С огромната помощ на режисьора Николай Егерман, успяхме да преплетем чувствата на жената на един от главните герои – Павел, която го обича много, но е реалиста в тяхната връзка. Въпреки драматичния момент през който преминават, тя се опитва да го върне, и да му обясни, че трябва да продължат да се грижат за техните четири дечица. Моята героиня играе в сегашно време, въпреки, че във филма се преплитат минало и настояще“, разказа Михаела Павлова.
“Моят герой е в миналото време на 80-те години. Ролята ми не е голяма, играя инспектор в милицията, по онова време, който се включва в ключов момент от развитието на историята. Ролята е възлова за действието, героят преминава през един катарзис и решението, което взима, не е традиционно – той преживява и дава шанс на другия да продължи по пътя си, за да се случи всичко останало, което следва“, допълни Добрин Досев.
“Не затваряй очи“ представя вярата и нуждата от нея, като нещо изконно в живота.
В разговора с актьорите ще чуете доколко те са свързани със своите персонажи, или ако не са – защо?
“Винаги ще помня помощта на Александър в тези моменти да влезна с ярост и гняв към него, посочи актрисата Михаела Павлова, визирайки екранния си партньор.
“Важно е да имаш човек отсреща, който ти подава, за да дадеш и ти“, добави Добрин Досев.
Още интересни аспекти за творческия процес около филма и силното послание, което актьорите отправиха, чуйте в разговора на Кристиян Илиев в звуковия файл.
Днес предаването гостува на община Пирдоп, където от днес се провеждат „Влайкови дни“. Дългогодишна традицияе през месец май в Пирдоп да се организират културните празници на града. Богатата културна програма ще бъде представена от 11 до 24 май. Тази година Влайковите дни ще бъдат белязани от 160-ата годишнина от рождението на Тодор Влайков..
Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: "В научната статия на израелските учени Майкъл Чернин и Шай Халеви от Израелската служба за..
Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич, служител на Барон-Хиршовата железница са младоженци, но когато той решава да се присъедини към..
„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа сцена, проследяваме последствията от един трагичен инцидент. Беше неизбежно да надградим сценария, той..
Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек види, че нещо се случва, нормално е да се запита защо се случва така. Имаме невронна връзка,..
Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка Витанова и Северина Митева ни говорят за фасилитирането: "Думата не намери подходящ еквивалент на..