Номинациите се събират до 31 януари 2025 г., каза пред Радио София Мариела Станулова - основател на "Академия за родители“ и член на журито.
"Служителите могат да номинират и да оценят това, което техните работодатели правят, за да ги подкрепят като родители. Могат да участват и служители, и HR-и. Очаквахме, че повече фирми ще го направят като вид реклама за тях. Оказа се точно обратното. В момента имаме над 100 подадени кандидатури от страна на служителите“, посочи Станулова.
Тя добави, че в получените номинации до момента, служителите най-често открояват като добра практика гъвкавостта и разбирането на работното място. Повечето от големите фирми са се насочили към материална добавена стойност – допълнително здравно осигуряване, възможност за спорт или обучения.
"Много от родителите оценяват не толкова материалното, а по-скоро емоционалната подкрепа – да са част от екипа и да са подкрепени. В много от фирмите вече е нормално да има и психологическа подкрепа, т.е., ако родителят има нужда, да може безплатно да се обърне към него и да получи подкрепа“, отбеляза Мариела Станулова.
Наградените компании ще получат грамота от Академия за родители за "Работодатели, подкрепящи родителите", както и ще бъдат интервюирани и представени в различните канали на организацията чрез добрите си примери.
Участието не е свързано със заплащане.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Д-р инж. Анна Петракиева, заместник-изпълнителен директор в Агенцията по горите и преподавател по горска педагогика в Лесотехническия университет ни представя образователна инициатива „Лесовъд за един ден“, в рамките на която са предвидени състезателни игри за деца и родители, свързани с гората и горската професия: "Горската педагогика е..
Павел Балев безспорно е един от най-успелите български диригенти зад граница. Реномето му в Европа е впечатляващо високо. Това се дължи на задълбочените му познания, прекрасното познаване на репертоара, детайлната подготовка за всеки ангажимент и изключителната му работа с оркестъра. И на интересните и често необичайни програми, които конструира..
Краят на сладкарница “Цар Освободител” е по-тривиален от очакваното: На 8 септември 1945 във в-к Отечествен фронт се говори за сладкарницата като сборно място на другарите Тодор Павлов и подобни за "народно въстание" на сутринта на 9 септември. Пак там са се продавали билети за джазова вечер. В последствие в 1946, друг вестник говори за..
Светлана Мухова и новата ѝ книга "Извори за миналото на Копривщица от османските архиви": "Църквата е построена във времето, когато е създаден регистъра на мъжкото население. Над 10 годишните деца работят, около 60% от мъжете работят извън родното си място, дори 12 годишни деца работят с предприемчивите си родители в европейска Турция, Гърция. Описът..
Цигуларите виртуози Дина Шнайдерман и Емил Камиларов, на които цяла България се възхищава, се запознават на младежки фестивал в Берлин, където са конкуренти за първата награда - той от името на България, а тя от СССР. Дина я спечелва, а Емил се влюбва. И я чака цели 8 години, защото бъдещата му съпруга е малолетна и все още ученичка...
С „Маргаритка“ на мач. 11-14 април: футболни фенове от различни агитки се обединяват в името на децата. Събитието ни го представя Йордан Жечев: "Инициативата е да предаден любовта си към отбора. "Маргаритка" е социален проект - децата да имат достъп до качествено възпитание. Обиколихме фенклубовете на 16-те отбора в Първа лига. Стиснахме си ръцете за..
"Великден в града" – започва великденски базар в Градската градина. Подробностите от Теодора Бреме, организатор: "Постарали сме се нашите посетители да се потопят в празничното настроение. Днес сме подготвили кори с яйца за малките, а утре ще правим венци. Продължаваме до Велики понеделник. Всеки ден има програма с кулинарни изненади и ателиета за..