Теодосий Спасов и Иван Шопов ще предложат приятен концерт в съботната вечер (15.2.2025), озаглавен като техния общ албум "InFusion" ("Вливане").
Световноизвестният кавалджия разказа как преди години на един джаз фестивал във Варна са се пресекли пътищата на двамата.
"Беше откритие и за него, и за мен това да се съберем и всеки стана учител на другия. Аз съм много щастлив, че успях да науча много неща от него и това, което правим наистина е оригинална музика от две различни гледни точки. Той ме насърчи да вярвам, че има хора, които правят прекрасна музика, въпреки, че са завършили художествена академия", посочи Теодосий Спасов.
За да разкаже за предстоящия съвместен концерт, към разговора се присъедини Иван Шопов. Той е известен творец в сферата на електронната музика.
Освен музикален артист, той е и график, което вероятно му помага да бъде оригинален в творчеството си.
"Ще бъдем двамата, но в музиката ни ще има вплетени звуци и записи от други музиканти, за да звучи по-плътно, композиции от албума ни, но ще имаме и нови, които ще се случват на момента, без предварителен план, което е в основата на джаза. За мен това е истинският полет в музиката, да излезеш от рамките на нещо, което вече си направил, да го усетиш на момента, в зависимост от средата и хората, които ще са с нас", посочи той.
С композиции ще участват пианистът Димитър Бодуров, Джеф Петровски – саксофон, Рут Майер с уникалния си глас, Ерик Трюфа - тромпет и други гост музиканти, участвали във фестивала "Жълтите павета".
"В съвременните ни нови записи ние винаги бягаме от предишното и занимаваме нашите почитатели с новите ни открития, като ги провокираме и те да тръгнат в нови посоки“, допълни Теодосий Спасов.
Чуйте повече в разговора на Роман и Яна в звуковия файл.
Горещите месеци отминават, но климатиците могат да се използват почти целогодишно. От асоциация "Активни потребители" за започнали кампания, в която се дават съвети за избор на такъв уред . Освен това се канят желаещи да участват в "колективна покупка" на климатик, при което ще се ползва между 10 и 15 процента отстъпка. На българските..
MustArt Fest 2025 превзема парк “Хиподрума“ на 17–18 септември с кино, музика и млади таланти. В предаването “Добър вечер, София“ гостуваха Девина Василева – млад режисьор и съорганизатор на събитието, и продуцентът и режисьор Кирил Киров-Кико. Фестивалът ще се проведе в четвъртото си издание с цел да подкрепи новото поколение творци,..
През новата учебна година образователната платформа "Буки" ще предостави безплатни STEM програми, подходящи за ученици от 1. до 4. клас на 50 държавни и общински училища. Учителите ще могат да ползват готови за преподаване уроци, включвайки презентации, задачи и примерен сценарии. Програмите са с фокус върху развитието на ключови дигитални..
Европейската агенция по лекарствата (European Medicines Agency, EMA) и ръководителите на агенциите по лекарствата предупредиха за нарастващата заплаха от незаконни лекарства, рекламирани и продавани онлайн в ЕС. Българската Изпълнителната агенция по лекарствата (ИАЛ) предупреждава, че подобни незаконни продукти представляват сериозен риск за..
До 30 септември се приемат кандидатури по програма "Културно наследство" на Столичната община. Процедурите по координиране на програмата обаче не са спазени. Има избран програмен съвет, но не и координатор по проекта. Срокът за кандидатстване по програмата би трябвало да се удължи, да бъдат спазени процедурите, да се попълнят коректно всички..
За втора поредна година, Посолството на Република Китай в България организира конкурс за създаването на нова песен, озаглавен "Древни рими - Вечната класика". Конкурсът комбинира китайска поезия и създаването на нова песен по текст от нея. Представени са 24 стихотворения преведени на български и английски език (и китайски за най-смелите)...
Книгата "Етюдите на София-десет години в кадри" на фотографа Иван Шишиев запечатва едни от най-интересните и впечатляващи хора, места и събития в столицата ни през последното десетилетие. Вече има публикувани над 18 хиляди кадъра, които разказват какво се случва в София и България. Публикувал е и снимки от Ирак, Албания, Киргистан,..