"Моето професионално пътешествие ме е отведе както в офиси на международни корпорации, така и по върховете на планините. Личното ми търсене и работата ми в групи ме отведе до социалната психология и емоциите", представя се той.
"Когато говорим за умения, трябва да имаме предвид, че едно умение се развива с времето. Ако си представим каране на колело например, ние първо имаме идеята, че има колело, че ние трябва да се качим, да въртим педалите, обаче когато се качим, падаме. Същото се случва с уменията за общуване, с които аз се занимавам", прави паралел между спорта и работата в офис Едуард Хаджолян.
Всъщност това не е единствената прилика между спорта и офис взаимоотношенията, които обучителят прави.
С голяма изненада той забелязва, че лидерските умения, които прилага като планински водач, са абсолютно същите, които използва и при работата си с екип в корпоративна среда. Това го кара да потърси и теоретичен облик на тези свои въжделения.
Така се среща с обучението Leader Effectiveness Training на Томас Гордън и Карл Роджърс.
"Това обучение за мен е фундаментът, който седи в общуването между хората", казва той за труда на двамата учени.
Обученията, които Едуард провежда, са комбинация от работа с ролеви игри и теория в зала и преходи в планината.
"Давам един пример от преход на Кончето. Хората ходят до момента, в който не стигнат до ръба и там е високо, страшно и в един момент, без аз да подозирам и без да има ясни индикации преди това, се получава такъв емоционален шок. Шок е силна дума, но човек се парализира, вкопчва се в нещо, което е здраво и много често започват да реват", споделя опита си от планинското водене Хаджолян.
Той допълва, че стъпките, които прилага в този моменте в планината са абсолютно същите, с които помага и на служител, който не се чувства добре на работното място, за да се завърне отново към своята служебна дейност. И тези стъпки не са "дълбока психология", а са дадени от Томас Гордън и Карл Роджърс в техния наръчник.
Повече за обученията и планините чуйте от Едуард Хаджолян в звуковия файл.
Картите за пътуване на над 400 000 клиенти столичния градски транспорт са безплатно и автоматично удължени, спрямо периода на валидност на техния превозен документ по време на синдикалния протест, възпрепятствал възможността им за пътуване с наземния градски транспорт в интервала 14-19 май 2025 г., съобщават от Центъра за градска мобилност(ЦГМ)...
Среща на тема "Потенциална опасност от свлачищни процеси в котлована на рудника" ще се проведе днес, 2 юли от 17:30 ч. в районната администрация на район "Кремиковци". Във връзка с важността на темата е предвидена и втора среща на 7 юли (понеделник) от 18:00 ч. в заседателната зала на НЧ “Светлина 1906“, кв. „Кремиковци“. От районната..
Всичко, свързано с изявленията на районните кметове на "Люлин" и "Младост" - Георги Тодоров и Ивайло Кукурин, както и на общинските съветници Драгомир Драгомиров и Димитър Шалъфов, стана доста турбулентно и бързо. Нито един от тях не са е свързал с председателя на Столичния общински съвет (СОС) Цветомир Петров , за да говори по темата за..
Кътче от рая – така определят софийското село Владая младите хора, създали специален сайт за населеното място. Напоследък обаче жителите там като че не се чувстват като в рая... Например Жени Ваклинова-Гаджева написа в социалните мрежи: "Напоследък заприличваме на Венеция , изключая архитектурата, но на канали го докарваме. Остава..
Днес ще бъде слънчево. Развитие на купеста облачност ще има в следобедните часове над планинските райони. Само на изолирани места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°, за София - около 30° . По Черноморието ще бъде слънчево. Преди обяд ще..
През 2025 г. целият свят празнува 200 години рождението на Йохан Щраус - син. Празнува и Виена, разбира се. Както сподели пред БНР-Радио София Георги Радев , който вече 13 години живее в австрийската столица – "празнува се през цялата година, навсякъде, през цялото време, на закрито и на открито". Той е човекът, който подготвя гостуването..
Във времето на модни диети и убеждаване в добри хранителни навици, на дневен ред сред привържениците на здравословното хранене са т.нар. суперхрани. Сред тях е и амарантът. За тази култура и нейните качества пред БНР-Радио София разказа Роман Рачков - агроном, специалист по тропично и субтропично земеделие, дългогодишен експерт по..