За него музиката е призвание. Казва, че тя е негово препитание през целия му съзнателен живот. А иначе…
"Пропях преди да проходя, още от малък. Родителите ми ме подкрепяха във всичко, което захвана. Но в крайна сметка музиката беше това, с което се занимавах. Не мога да кажа, че само в български условия съм си изкарвал парите, защото десет години бях навън, там се школувах като артист, а когато дойде пандемията, реших да се върна тук и да опитам сам. Четири години беше наистина трудно, но сега мисля, че се чувствам добре и удобно в кожата си", разказа той.
Минал е през много групи. Все още свири с хора, с които е бил във формации, но казва, че те са преди всичко приятели.
"Колкото печелиш, толкова и губиш, хората забравят за теб, губиш рождени дни и други специални случаи, губиш хора, но пък печелиш огромна школовка от професионална гледна точка. Отначало там е удобно, но не бих се върнал, ако наистина не се наложи", разкрива Георги Дачев за изявите си в чужбина и допълва: "Каквото съм научил, смятам да го вложа тук, в нещата които правя."
Владее всички струнни инструменти – китара, бас китара, свири и на пиано.
"На барабани още не умея да свиря, но в групата имам страхотен барабанист, който винаги е насреща. Сам си пиша музиката и сам записвам партиите засега“, коментира той.
"Първият рокендрол концерт, на който отидох като дете - когато ме допуснаха в читалището, беше на "Jeremy?". Тогава се наричаха с друго име и репетираха в мазето на нашето училище и много пъти закъснявах за час, само защото се бях вторачил през прозореца да гледам какво правят големите. Станах фен и исках един ден да бъда музикант. По-късно се запознах с Ерсин, разбрах, че са страхотни хора, все още комуникацията ми с него върви доста лесно", разказва Дачев.
По думите му, освен негов съгражданин, Ерсин Мустафов е и негов ментор, защото му дава чудесни съвети всеки път, когато се видят, дори и по на кафе.
Започва да създава музика на 30.
Музиката, текстовете и аранжиментите на своята група пише сам. Някои от песните миксира и издава сам, но последното парче го миксира друг човек, на който се доверява изцяло.
"С няколко корекции го направи и ми изпрати финалния вариант, който много ми хареса."
"Бих искал да представяме авторската си музика на много места, но когато започне летният сезон сме „заляти“ от частни партита и не остава време за фестивали, но тази година съм си казал, че натискам газта здраво и ще бъда на колкото се може повече места, за да представя авторската си музика", поясни той.
Важно е да уточним, че бандата е участвала в класацията за българска музика БНР-Топ 20, където песните ѝ са били на върха.
В предаването "Радиокафе" Георги Дачев представи песента "Просто късмет", която - както всички останали песни на групата - разказва истински истории.
Резултатите от кампанията на сдружение „Безопасни детски прлощадки“: Преди няколко месеца, както обявихме и в ефира на Радио София, сдружение „Безопасни детски площадки“ стартира кампанията „Осинови спортна площадка“. Сега разбираме, че победителите са повече от първоначално обявените награди. Как се стигна дотук и голям ли беше интереса –..
Има едно село Смоличано в Oсоговската планина, което час по час и ден след ден става все по-красиво. Преди няколко години там се установява Елена Начева и създава „Живей с любов“ – пространство за деца, които творят. И селото, в което постоянно живеят десетина човека, започва да се променя – пленери, детски лагери, музикални майсторски класове...
Весела Кунчева за предстоящето на 13 април в НДК представление "Исус Христос Суперзвезда": "В момента работим и по мюзикъла "Коса". Радваме се много на това, което правим. Огромна отговорност! Имахме трънлив път - бяхме готови с премиерата и се обяви пандемията. Трябваше да изчакаме година и половина. Това смирение, към което ни принуди ситуацията, бе..
Момчил Николов , автор на и носител на престижната награда „13 века България“, за третата си книга от поредицата "Чекмо": "Чекмо е истински човек. Познавам го от 2002-3, когато живееше в Испания с питон-албинос "Джеймс Бонд", който влезе сега в третата книга. Казах му: "Йонко, един ден ще напиша роман за теб". Името му е Йонко, викат му "Чекмо"..
Разлистваме старите документи за избирането на София за столица на България: Но още преди 1879, за Иван Богоров тя е: "Гъбава с руди, разположена на приятно и лично поле при р.Искър. Има чисти и широки улица, добричко училище. Околностите са накичени с 12 манастира." Георги Раковски я нарича "сърцето на България" в недовършен ръкопис, а за Петко..
Светлана Мухова и новата ѝ книга "Извори за миналото на Копривщица от османските архиви": "Идеята за книгата възникна към края на 2023, Васил Теохарев от с.Розино е вдъховител. Той е млад човек, който изследва своя район. 1525 е първото споменаване на Авред Алан (женска поляна) - първият топоним на Копривщица, която още не е поселище. По негова идея,..
Петко Славейков имал две жени накуп Веруюто на палавия поет било „Жените са дяволи, които ни проваждат в пъкъла през райските врати” Възрожденският поет и просветител Петко Рачов Славейков познава твърде късно истинските чувства, при това като участник в любовен триъгълник. Той е отдавна женен за Иринка, от която има осем деца, когато се..