На 10.03.2025 г., от 08.30 до 18.00 ч., УМБАЛ "Лозенец" организира безплатни прегледи за превенция на рака на гърдата, по повод Международния ден на жената – 8 март. Специалисти от лечебното заведение ще извършват ехография на млечни жлези и ще консултират желаещите.
Злокачествените тумори на млечната жлеза в България засягат около 3500 жени годишно. Редовните прегледи помагат ракът на млечната жлеза да бъде открит в най-ранен стадий и лечението му да бъде най-малко травмиращо, с най-широк хоризонт за пациента.
Прегледите са безплатни и достъпни за всички жени, след предварително записване на тел. 02/ 96 07 682.
Управителният съвет на Българската народна банка одобри преработените графични проекти за българска национална страна на евромонетите от всички номинали - 1 цент; 2, 5, 10, 20 и 50 цента; 1 евро и 2 евро, като единствената промяна е годината на емисията “2026”. Одобрените проекти ще се използват за производството на евромонети с българска национална..
В Областната дирекция на МВР - Перник, разследват случай на грабеж от офис за парични преводи. Сигналът е подаден вчера, минути преди полунощ, съобщават от полицията. По данни на служителката в офиса, мъж с качулка нахлул в помещението и размахвайки нож отнел сума в размер на 4500 лв., след което избягал. Пристигналите на място служители на полицията..
Полицията разкри убийство, извършено в началото на седмицата в София. Мъж е бил убит в столичния квартал "Захарна фабрика". По случая има задържани. Подробности за разкритото престъпление ще бъдат дадени в следобедните часове на деня от ръководството на СДВР и представители на прокуратурата.
15-годишен ученик е паднал от четвъртия етаж на гимназия в София. За случая има подаден сигнал в СДВР. От полицията не уточняват причините за инцидента. Детето е откарано в болница. Според bTV детето е с два счупени крака, има и контузия в областта на лицето. Транспортирано е към "Пирогов", в противошокола зала. Според ръководството на..
Глоба от 3 000 лв. е получил 21-годишният водач, заснет да дрифтира в центъра на столицата, съобщава Нова телевизия. Клипът с опасното шофиране в тъмната част от денонощието по оживения столичен бул. “Черни връх” беше излъчен в национален ефир вчера. От “Пътна полиция“ са се самосезирали и са установили кой е водачът. Справка на полицията показва,..
Мобилният събирателен пункт за опасни отпадъци днес ще бъде разположен в Радомир, на площад "Войнишко въстание” и ще работи от 10.00 до 16.00 часа. Ще се приемат лекарства с изтекъл срок на годност, мастила и замърсени опаковки, домакински препарати и химикали, лакове и бояджийски материали, живак и живак съдържащи уреди и други опасни отпадъци. Ден..
Правителството ще обсъди програма с 37 набелязани мерки за пътна безопасност. Това съобщиха премиерът и министри след вчерашната среща с родители на загинали при катастрофи деца. След двумесечна работа междуведомствена работна група е установила кои са опасните пътни отсечки, за които държавата трябва да предприеме спешни мерки...