Експерти констатират тревожна тенденция – увеличава се броят на младите хора, които теглят кредити. Близо 40 000 са били младите длъжници до 25 години за 2024 година. Камарата на частните съдебни (КЧСИ) изпълнители алармира за тревожна тенденция на намаляване на възрастта на задлъжнелите лица.
Лесният и бърз достъп до пари правят тегленето на заем особено изкушаваща възможност за младежите без опит в управлението на личните им финанси. Често обаче те не си дават сметка за това колко ще трябва да върнат, допълват от КЧСИ.
"Финансовата грамотност у нас не е на достатъчно високо ниво. Най-познатата финансова институция в България е заложната къща – коментира пред БНР-Радио София финансовият консултант Стойне Василев. – Ако младите не се обучават под някаква форма, тази тенденция ще се засилва през следващите години."
Василев обясни разликата между банковите и небанковите кредити. И даде и съвет с пример, за да покаже, че не само месечната вноска е важна – тя може да е поносимо малка, а и лихвата върху изтеглената сума.
Чуйте разговора на Катя Василева.
Този следобед двамата коментатори на "Форум" за тази седмица се спряха и обстойно обсъждаха следните теми: Кашата с оспорването на изборните резултати от октомври 2024 г. Политическите реакции. Президентът Румен Радев допусна, че е възможно да свика Консултативния съвет по национална сигурност ако отговорните институции не разрешат казуса с..
В Софийския зоопарк днес бе проведен стрес тест за реакция при настъпила извънредна ситуация. Лицензирани обучители от Европейската асоциация на зоопарковете и аквариумите презентираха теоретично изготвен план за действие. Бягство от заграждението на опасно животно и обучение-проверка за реакцията на служителите на зоопарка и компетентните външни..
Отговорно кредитиране в защита на потребителите беше предмет на публичен дебат днес. Целта му е да бъде създадена нова политика в сектора и залагането на основни насоки за бъдещи законодателни инициативи. Организатори на кръглата маса бяха медийната платформа "24 часа" и Асоциацията за отговорно небанково кредитиране. Липсата на..
Цените може да забавят скоростта на нарастване, но то не спира. Обикновено хората коментират инфлацията или доходите, но по-коректно е да се вземат и двата фактора и да гледаме покупателната способност. Точно това е накарало специалисти от асоциация "Активни потребители" да направят проучване, в което да сравнят цени и доходи в България..
Младият художник Марин Маринов ще открие своята втора самостоятелна изложба , озаглавена "Тяло и мощ". Вдъхновяващ и пълен с вдъхновение, той разкри: “Един успех винаги се гради на много емоционални връзки и хора, които могат да ти помогнат за реализацията на нещата, които си започнал да правиш“. Припомняме, че неговата първа, дебютна..
Владислав Мичев е тромбонистът, който е продуцирал много от песните на родните артисти, но не остава по-назади соловата му дейност. В новата си песен, той работи с продуцент от Германия – Феликс Хийн. "Аз се запознах с Феликс на A to Jazz Festival миналата година. Той дойде на фестивала. Работи сеедна много добра лейбъл компания“,..
На пресконференция в София през февруари беше обявен старта на проекта "Насилието не е решение, страхът погубва разума", насочен към ограничаване на агресията и насилието сред децата. Инициативата е на Сдружение "Карате клуб Ронин 11", които имат и безплатни обучения по самозащита. Между 80 и 100 деца ще бъдат включени в проекта. Те ще бъдат..