"В Музикалното училище се запознахме няколко приятелчета и започнахме да си обменяме различни записи, и така се увлякохме“, споделя Константин Костов.
Дълги години живее и работи в Германия, допреди няколко години, когато джаз пианистът, композитор и аранжор Константин Костов се завръща на българската музикална сцена с иновативни концертни и студийни проекти.
Наскоро той представи концерт, заедно с оркестъра на Държавна опера Стара Загора и маестро Ивайло Кринчев, изцяло с музиката на Дж. Гершуин.
На 10 май столичани също ще могат да му се насладят в Зала "България", от 19.00 часа. В програмата са включени Кубинска увертюра; Рапсодия в синьо с джаз импровизации; Сюита за оркестър от операта Порги и Бес.
"За мен винаги е било мечта още от 11 клас да изсвиря „Рапсодия в синьо“. Тогава още не мечтаех да я изсвиря с импровизации, но тук, от няколко години, ми се върти тази идея – да я изсвиря с импровизации и то такива, които са типични за времето, в което е писана“, каза Константин Костов.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Снимки: личен архив и Радио София
Столичният общински съвет (СОС) малко изненадващо одобри доклада, с който се позволява завършването на бул. "Тодор Каблешков" . Той се внася за втори път за гласуване, като ресорната комисия по архитектура даде отрицателно становище по казуса. Според несъгласните със заложените изменения в подробния устройствен план, които ще позволят да се..
В предаването "Добър вечер, София" гостува младият режисьор, драматург и сценарист – Нера Бойкова , която завършва специалност “Кино и телевизия“ в Нов Български университет и вече работи като асистент-режисьор, режисьор и фотограф в няколко кино и телевизионни продукции. Нера Бойкова разказа как творческия път който избира я превръща в..
Какво е състоянието на сградния фонд в столицата от гледна точка на безопасността при земетресение, обяснява в БНР- Радио София инж. Георги Кордов . “Считам, че едропанелните жилищни сгради са добри сгради от конструктивна гледна точка. За времето, когато са проектирани и построени, са спазвани абсолютно всички нормативни документи. Мога да кажа..
Напълно нормална е зачестилата висока сеизмична активност в Аляска, Камчатка и Гърция и няма повод за притеснение. Това обясни в ефира на “Радиокафе” сеизмологът Пламена Райкова . “Не можем да говорим за свръх сеизмична дейност, а областите, където са регистрирани земетресенията са силно сеизмични райони. Особено региона на Аляска, Камчатка - това са..
Започна описването на щетите след големия пожар в Костинбродско. В района се стигна до евакуация и обявяване на частично бедствено положение заради огнената стихия. Десетки са пострадалите семейства от засегнатите места – селата Опицвет, Безден и Богьовци. Местните подозират, че пожарът е тръгнал от военния полигон в Сливница заради учение, което..
Измамници се представят за комисари от ГДБОП, звънят с искане потребителите да изтеглят или да преведат големи суми в тяхна сметка. Измамната схема се състои в обаждане от измамник, който твърди, че е служител на ГДБОП и предупреждава за изтеглен бърз кредит на името на жертвата. “От дирекция “Киберпрестъпност” в ГДБОП получихме множество..
Рехабилитацията на тротоара и паркинга на кръстовището на улиците “Оборище“ и “Черковна“ бяха проверени от район "Оборище", съвместно с възложителя ЦГМ. Дейностите се извършват по програмата на ЦГМ за възстановяване на градската среда, с част от парите, събрани от платеното паркиране в централния район на столицата. Рехабилитацията е в процес и има..