Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обсъждат създаването на пешеходен мост между частите на Южния парк

Снимка: Севда Дюкянджи

Обществено обсъждане на „Проект за подробен устройствен план /ПУП/ - изменение на план за улична регулация – за създаване на пешеходна връзка между УПИ I-за парк, кв.187а, в Южен парк, и алея между кв.1 и кв.3 на Южен парк – II обявиха от район "Триадица".

Обсъждането ще е на 22.05.2025 г. от 18.00 ч. в Южен парк III част, фонтан, вход откъм бул. "Витоша“. Проектът предвижда изграждане на пешеходен мост над ул. "Бяла Черква", като ще бъдат обособени открити пространства за парк, езеро, открит театър, "Криви огледала", детски съоръжения и т.н.

На обсъждането ще присъстват представители на възложителя и на проектнантският екип, които ще отговорят на въпросите на гражданите.

Становища, мнения и предложения по проекта могат да се изпращат до 2 юни 2025 г. на електронната поща на района. Заключителното обществено обсъждане ще се проведе на 05.06.2025 г. от 18:00 ч. в Южен парк III част, фонтан.


По публикацията работи: Елица Елефтерова-Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Пожар в жилищна кооперация в кв. "Лагера"

Пожар предизвика задимяване в района на столичния булевард "Aкадемик Иван Евстратиев Гешов" близо до кръстовището с булевард "Цар Борис III". Пет пожарни автомобила са на мястото на тежкия инцидент. По първоначална информация гори покрива на жилищна кооперация. Хората в съседната сграда са евакуирани, предаде БГНЕС.

публикувано на 28.07.25 в 17:56

Съветът за електронни медии одобри новия Управителен съвет на БНР

Съветът за електронни медии (СЕМ) одобри предложения от генералния директор на Българското национално радио нов състав на Управителен съвет на медията. В него влизат Анна Хаджиева, София Владимирова, Даниел Спасов и Димитър Абрашев. Анна Хаджиева е била член на СЕМ и Комисията за регулиране на съобщенията. Била е и част от екипа на Радио..

публикувано на 28.07.25 в 13:25

Младите лекари отново са на национален протест

Младите лекари от инициативата "Бъдеще в България" излизат на нов национален протест и призовават хората да се включат, за да подкрепят всички съсловия от здравната система. Демонстрацията ще се проведе тази вечер пред Народното събрание в София. Поканени за участие са и депутатите.  След заявката на управляващите, че до 28 юли ще бъде решен..

публикувано на 28.07.25 в 08:29

Изключително голям е фронтът на пожара в Трънско

Изключително голям е фронтът на пожара в Трънско. Огънят е високо в планината Руй, теренът е стръмен и каменист, духа вятър и това допълнително затруднява работата на пожарникарите. В следобедните часове усилията на пожарникарите и доброволците са били насочени в района над село   Милославци, за да се спре разпространението на пожара, каза..

публикувано на 27.07.25 в 18:10

СОС одобри мерки за подобряване достъпността на пешеходните подлези

Столичният общински съвет (СОС) прие мерки за поетапното подобряване на достъпността на пешеходните подлези за хора с увреждания, родители с детски колички и граждани със затруднения в придвижването. По предложение на общинските съветници от групата на "Продължаваме промяната – Демократична България" Цветелина Заркин и Димитър Петров ще се..

публикувано на 25.07.25 в 14:20

Текат ремонти на софийски тротоари и пътни платна

Повече от 20 екипа извършват текущи ремонти по пътните платна и тротоари в София - фрезоване, почистване и асфалтови дейности върху пътните настилки, както и обновяване на тротоарите, съобщиха от Столичната община. От днес започва ремонт на отделни неравности по основни и локални платна на бул. "Скобелев" в участъка от кръстовището "Петте..

публикувано на 24.07.25 в 18:28

Премахнаха над 10 незаконни постройки в пернишкия квартал "Хумни дол"

Над 10 незаконни постройки в ромската част на пернишкия квартал "Хумни дол" са премахнати, съобщи секретарят на общината Мартин Жлябинков. Дейностите стартираха в края на юни и продължават и към момента.  За някои от постройките, които се ползват и все още не са съборени, е дадена отсрочка. След като тя изтече, ще започне и тяхното..

публикувано на 24.07.25 в 17:46