През днешния ден ще преобладава слънчево време. Атмосферата ще е неустойчива и още около обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност.
На много места ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще има условия за градушки. Ще духа слаб вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 21° и 26°, в София - около 21°, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология.
Над планините ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи от дъжд, придружени с гръмотевици. Ще духа умерен, временно силен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 17°, на 2000 метра - около 9°.
По Черноморието ще преобладава слънчево време, с временни увеличения на облачността и на отделни места ще превали. Ще духа слаб до умерен югоизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 20° и 25°. Температурата на морската вода е от 11° до 16°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Дирекцията на Природен парк "Витоша" ще организира обществено обсъждане на изготвените промени в проекта на актуализация на плана за управление на парка. Обсъждането е във връзка с изпълнение на писмо от Министерството на околната среда и водите за отстраняване на забележките по "Проект на Актуализация на плана за управление на Природен парк "Витоша"..
През деня ще бъде слънчево, но в Дунавската равнина ще се задържи мъгливо почти през целия ден. Почти тихо. Минималните температури ще са между 3° и 8°, малко по-ниски в котловините от Югозападна България, максималните ще са между 12° и 17°. В София минималната ще е около 2°, максимална - около 14°, съобщават от Националния институт по метеорология..
Продължава седмицата, в която фокусът на вниманието е върху проблемите в Столичната община. Гост в предаването "Форум" е Вили Лилков - общински съветник от "Синя София". Заедно с водещия Константин Лавсов обсъдиха следните теми: Зоните за паркиране в София и реформите в паркирането; Проблемът с безплатното паркиране за електрическите..
От 1 декември забраната за навлизане на моторни превозни средства, които не отговарят на екологичните изисквания, влиза в сила за София. От тази година обаче обхватът ще бъде разширен. Вече освен т.нар."малък ринг", където е забранено за навлизане на автомобили, камиони и мотоциклети от I и II екогрупа, ще е забранено и за тези от I екогрупа,..
Близо 170 хиляди души са се подписали до този момент под петицията с искане за безпристрастно разследване на случая с прегазеното куче Мая в кв. "Разсадника" в София. Софийската районна прокуратура вече образува по случая досъдебно производство за проявена жестокост към кучето. С подписката се настоява да се предприемат законодателни промени, които..
Хореографът Стефания Георгиева бе гост в предаването "Добър вечер, София", за да разкаже за т анцовия спектакъл наречен "Верижна реакция ", който ще се играе в петъчната вечер на 14 ноември, чиято хореография е дело на самата нея, композитор на спектакъла е Добромир Кисьов. "Спектакълът е петдесетминутен, грабва от самото начало...
Новата структура на администрацията в Столичната община ще бъде гласувана на утрешното заседание на Столичния общински съвет. Предложението за промяна идва в средата на мандата на кмета Васил Терзиев, а готвените изменения срещат критиката на някои от общинските съветници. След като дълго време беше обвиняван, че бави новата структура на..