"Както знаете от края на януари работим с нови, по-високи цени. Надяваме се това да бъде един жест от страна на Столичната община към всички деца и техните родители, защото зоопаркът продължава да бъде любимо място на малки и големи“, каза Бориславов.
Тази година, в рамките на празника, е предвидено само едно събитие, което ще представи образователната платформа на Зоологическата градина. Събитието беше планирано за 24 май, но дъждовното време наложи то да бъде отложено, добави директорът на зоопарка.
"Този наш продукт не е нов, но ние искаме още повече да го популяризираме, за да може повече учители и техните ученици, идвайки в зоопарка да получават възможността да правят образователни лекции, беседи и игри, напълно безплатно, нещо, което ние успяхме да разработим миналата година. Искаме да отклоним децата от комерсиалното, от това да получават награди. Тъй като празникът е много голям, има много хора, имахме твърде много събития по едно и също време миналата година, което доведе до натоварване, сме решили този път да бъде едно събитие, насочено към това, което е най-важно за децата – развитието, образованието и насочване към нещо, което ще бъде полезно както за тях, така и за техните родители", обясни Добромир Бориславов.
Той добави, че отново се очаква паркоместата около зоопарка да са недостатъчни. Това е проблем, с който управата на зоологическата градина се опитва да се справи от години, но и двата паркинга, при входовете на зоопарка са на района и не са предвидени да обслужват конкретно зоопарка, посочи Бориславов. Той призова посетителите да използват градския транспорт, за да се насладят пълноценно на празника.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Благотворителната кампания "Да влезеш в обувките на Дядо Коледа" се организира за пореден път. На всеки ще се стори странно появата на Дядо Коледа почти в средата на годината, но тя се провежда 3 пъти в годината и понеже е доказала ефективността си, името е запазено дори когато става дума за детски желания за 1 юни. Това разказа пред..
В 18.00 часа тази вечер, в централното фоайе на Националната библиотека "Св. Св. Кирил и Методий", актьорът Димитър Маринов ще представи своите книги - "Към сцената" и "Към екрана". След събитието, Маринов ще разговаря с почитателите си. Представянето на книгите е част от националното турне на актъьора под надслов "Идвам при вас". Димитър Маринов..
Група " Остава " - в лицето на китариста и композитор Георги Георгиев , представи новата си песен " Спомен " пред аудиторията на БНР-Радио София, и то ден преди в онлайн платформите да бъде публикувано видеото към парчето. "Спомен" съчетава меланхолия и танцувален ритъм, носталгия и светлина. Жоро си спомни как е..
Софийското летище "Васил Левски" очаква рекордна година по брой обслужени пътници тази година. За първите пет месеца на 2025-а увеличението е със 7,5 процента. В сравнение с предпандемичната 2019 година трафикът е с ръст 20 на сто. Това съобщи пред БНР-Радио София Димитър Диков , гл. директор маркетинг и бизнес развитие в летището...
Повече от 3 милиона пътници са ползвали метрото по време на стачката в наземния градски транспорт. Видяхме, че това е екологична и удобна алтернатива за придвижване в София. Това отбеляза пред БНР-Радио София Николай Найденов, изпълнителен директор на "Метрополитен" . Той съобщи, че е приключила процедурата по избор на изпълнител за..
Днес още преди обяд ще започне да се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места в Западна и Централна България, а по-късно и в източните райони, ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. През нощта срещу петък явленията ще продължат. Ще има условия за локални интензивни извалявания. Ще остане сравнително хладно за края на май с..
Тази седмица коментатори във "Форум“ са Мина Христова от Института за етнология и фолклористика към БАН и политологът, и председател на Националния младежки форум Атанас Радев. Заедно с водещия Лъчезар Христов, те дискутираха по различни теми от деня: - Ръст на заплатите с 65% не стига или защо няма шофьори за градския транспорт - Подкрепата в..