Благотворителната кампания "Да влезеш в обувките на Дядо Коледа" се организира за пореден път. На всеки ще се стори странно появата на Дядо Коледа почти в средата на годината, но тя се провежда 3 пъти в годината и понеже е доказала ефективността си, името е запазено дори когато става дума за детски желания за 1 юни.
Това разказа пред БНР-Радио София Димитрина Помакова.
А протичането вече е известно на много от дарителите.
"Деца в неравностойно положение или социални работници, които се грижат за тях, пишат писма с желания – дали ще са маратонки, дали ще е комплект флумастери, а ние се стремим да ги сбъднем - обясни Помакова. – Работим както със социални домове от страната, така и със самотни майки."
Желаещи да се включат в кампанията, трябва да се свържат с организаторите и да заявят с кое от детските желания ще се ангажират.
Чуйте разговора на Петя Калнакова.

Регионалният исторически музей - София, отбелязва Деня на народните будители. Официалната програма през настоящата година е посветена на художника Борис Димовски в чест на 100-годишнината от неговото рождение. Официалното честване ще е в навечерието на празника - 29 октомври 2025 г. По традиция Регионалният исторически музей – София отбелязва..
През деня облачността ще е значителна и на места от северозапад на югоизток ще превали дъжд. Вятърът за кратко ще се ориентира от запад-югозапад и ще е слаб. Минималните температури ще бъдат между 3° и 8°, в София - около 4°. На повече места и повече по количество ще са валежите в Югозападна България, а почти без валежи ще се задържи в североизточните..
Коментарното предаване на БНР-Радио София започва новата седмица с политолога Атанас Радев , председател на Националния младежки форум. В рамките на "Форум" той разсъждава върху следните теми: Преформатирането на управлението се отлага – новата реалност и новото начало във властта. "Влизането през задния вход на ДПС-НН във властта се оказа не..
Темата са чистотата на градовете е сред най-важните в много общини. Напоследък в София сметосъбирането и извозването на боклука предизвика проблеми в почистването на "Люлин" и "Красно село". Особено актуален стана въпросът за разделното сметосъбиране, което може да намали и общинските целеви пари, и труда, и пространството в депата. Сред..
Според проучване, което проследява 15 хиляди деца в продължение на 8 години, тези, които живеят близо до замърсени градски артерии, изостават с една осма като развитие на белия дроб спрямо връстниците си, които живеят в по-зелени райони. Това каза днес в интервю за Радио София пулмологът д-р Александър Симидчиев, председател на сдружение..
За Йовков и Елин Пелин извън ученическото клише разказва новият документален филм "Боряна срещу Гераците", посветен на един от най-големите интелектуални и литературни скандали от първата половина на ХХ век. “Доста време се занимаваме с филма - може би поне 3 години от първоначалната идея до появата на екрана, но това е нормален период, за да..
Между 30 000 и 50 000 строителни работници от България работят в Европа по данни на Камарата на строителите в България (КСБ). Браншовата организация търси начини за намаляване на проблема с кадрите чрез внос, но и като се опита да върне част от нашите сънародници, съобщи пред БНР-Радио София инж. Илиян Терзиев, председател на КСБ :..