Георги Кузмов, кмет на район Оборище представя поредното издание на "Голямата маса на Оборище". Сърцето на район Оборище ще посрещне съседи, артисти, малки и големи бизнеси и хора около „Голямата маса“ – онова специално място, където непознати стават съседи, а споделената храна е повод за нови приятелства. Да споделиш храна със съседа е безценно. Затова тази година щe празнуваме силата на oбщността с четири издания на събитието, всяко с различна локация и тема:
"Това не е типичният базар, концерт, панаир - то е по идея на район "Оборище", но не разчита на публични средства. Миналата година имахме успех, стотици, да не кажа хиляди се събраха да общуват. Съседите са домакини. Забелязва се като състезание между кварталите кой да направи по-интересна маса. Едно такова събитие годишно има по-голямо значение от причиненото за часове неудобство.
Улиците 11 август и Врабча имат много галерии и артистични къщи и затова слоуганът е "Изкуството е зад ъгъла". Дори и папският нунций, пред чиято резиденция ще има маса, предоставя вино. Разчитаме и на локалния бизнес. Не е само маса - това е културно събитие, разчитаме на квартални музиканти.
Някои ни хулят, че правим маси, а не тротоари. Но не правим само маси!"
В предаването "Добър вечер, София“ гостува младата и даровита актриса Емона Соколова. Тя е момиче на крехка възраст, но има опит от съвсем малка на театралната сцена. Занимава се с плейбек театър, част е от театър “Драмеди“ и макар все още да е тийнейджър, тя вече преподава на по-малките от нея в школата. Занимава се с пеене, танци и..
Тази вечер (27 юни), от 18.00 часа, ще бъде представена антологията "София: Поетики (2000-2018)". Това не е обикновена антология, тя се материализира в пространството първо във вид на фестивал. Доротея Монова и Румен Баросов са свързани със "София: Поетики“ и новата антология. "Първото оригинално издание на "София: Поетики“ е през есента на 2008 г...
В нашата постоянна рубрика "С деца на открито“, говорим с Мая Цанева от нашите партньори, Сдружение "Безопасни детски площадки“ и имамe не една, а няколко добри новини. „ Първата добра новина идва от столичния район "Слатина", квартал "Христо Смирненски“. Там, след близо двегодишна работа, откриваме площадка за игра, която е първото изцяло обновено..
Днес Чепеларе ще се превърне в сцена на истински празник за сетивата. От 18.00 ч. на площад “Олимпийски“ ще започне открито събитие за широката публика, което ще съчетае магията на Родопите, богатството на местната кухня и вдъхновяваща българска музика. Фестивалът ще започне с представяне и дегустация на автентични родопски ястия, приготвени от местни..
През днешния ден ще остане горещо с максимални температури между 35° и 40°, малко по-ниски в североизточните райони и по крайбрежието на морето. В началото на деня времето ще бъде слънчево, но по-късно през деня под влияние на студен атмосферен фронт, главно над западната половина от страната, а през нощта срещу събота и над североизточните райони,..
Ден преди финалното издание на "Форум" за седмицата и за сезона актуалните теми коментираха гражданският активист от "Манастирски ливади" Веселин Кръстев и архитект Любо Георгиев от "Екипа на София". Водещият на предаването Константин Лавсов насочи разговора през темите: Ще продължи ли промяната в ПП? Защо нищо не се чува за други..
5 общински имота в столичния район "Овча купел" ще бъдат отдадени под наем за изграждане на 4 временни паркинга с поне 260 нови паркоместа. Това съобщи районният кмет Ангел Стефанов. Решението е гласувано днес на заседанието на Столичния общински съве, пише Столица.bg. По устройствен план имотите - частна общинска собственост са предназначени за..