Концертът с филмова музика на Милчо Левиев от цикъла "Остров на музиката" тази вечер няма да е на Лятната естрада в Борисовата градина, а в Дома на културата "Средец" (ул. "Кракра" №2А), от 20 часа, съобщават от Дирекция "Култура" на Столичната община.
Причината е прогнозата е за лоши метеорологични условия в часа на събитието.
Входът е свободен.
На сцената ще се качат Вики Алмазиду, както и вокалистките Сияна Калоянова, Илина Стойнева и Елия Тодорова, Борис Петков (пиано), Васил Хаджигрудев (контрабас) и Андрей Велков (барабани).
Дълго време Милчо Левиев е "носил" в себе си този проект за филмовата си музика. Неговото желание е било песните да прозвучат на български език. И това наистина се случва днес. Златна Костова – писател, журналист и преводач, пресъздава стиховете във всяка песен. Аранжиментите са на Валери Костов.
Само една песен ще прозвучи на английски език в изпълнението на Вики Алмазиду – тази от филма "Няма нищо по-хубаво от лошото време".
Ще звучат песни от филмите "Опасен полет", "Понеделник сутрин", "Горещо пладне", "Есенно слънце", "Малки тайни", "Отклонение", "Осмият" и др.
Програмата продължава до 13 август:
На 17 септември София ще посрещне своя празник. Тази година от Столичната община са организирали над 50 събития за софиянци и гостите на града. Събитията ще започнат още сутринта. В 11.30 часа, пред храм "Света София“ ще се състои официалната церемония с издигане знамето на града и водосвет, съобщи пред Радио София столичният зам.-кмет с ресор..
Ден след началото на XVI Международен фестивал "Дни на музиката в Балабановата къща" изпълнителите на откриващия концерт ще се пренесат от Пловдив в Софийската градска художествена галерия и на 18 септември от 19:30. Заглавието Wondrous Machine (Чудната машина, 1692) дава произведение на Хенри Пърсел (1659-1695). А в концерта участва..
Тежка катастрофа е станала тази сутрин на столичния булевард "Ботевградско шосе" край популярен автосервиз. Сигналът е подаден в 09:37 часа и веднага е изпратена линейка, съобщиха за БНР от Центъра за спешна помощ в София. От там допълниха, че автомобил е самокатастрофирал и се е забил в дърво. Човек е загинал, а спешният екип само е..
Новата сграда на 84-то основно училище "Васил Левски" в село Герман беше открита точно преди 10 години, но е толкова красива и модерна, че тук искат да запишат децата си родители от съседните населени места. Училището разполага с кабинет за деца със специални образователни потребности и оборудвани помещения за подготвителна група с легла...
Седмица на детската безопасност провежда от днес полицията в Кюстендил. Целта е осигуряване на безопасното пресичане на децата и техните придружители. В първия учебен ден ще се проведат разговори с първокласниците и техните родители за рисковете при тежки пътни произшествия с участието на деца. Провежда се и акцията: "Децата..
Новият, 5-ти сезон На БНР Подкасти започва днес, 15 септември. В тематичния канал в YouTube ще се завърнат познатите поредици видеокаст на радиото. Изпълнявайки обществената мисия на националното радио да създава разнообразно съдържание, вкл. аудиовизуално - за различни възрасти и групи от обществото, дирекция "Дигитални програми"..
След празника на "Кремиковци", отбелязан през изминалия уикенд, кметът на района Лилия Донкова продължава работата и по актуалните събития и проблеми. Днес Донкова ще участва в откриването на учебната година в 156-о обединено училище, вече средното 162-ро и 147-о в Долни Богров, съобщи тя пред БНР-Радио София. За довършване са останали..