Виктор Драголов е наследник на известната в спортните среди фамилия Драголови. Страстните фенове на ПФК „Берое“ още помнят виртуозната игра на бащата Васил от недалечното минало, когато зелените пишеха славната история на любимия старозагорски отбор. Години по-късно по неговите стъпки тръгват двамата му синa Паоло и Виктор. Личният пример, всеотдайност и подкрепа от семейството допринасят за спортните им успехи. Виктор започва от „Берое“ и продължава в отбори в Гърция и Малайзия, в момента общински съветник от ГЕРБ.
Социален проект в подкрепа на нуждаещи се хора
Виктор Драголов е автор на социално значима концепция, която бързо набира сериозна подкрепа сред останалите общински съветници. „Магазин, в който добри хора могат безвъзмездно да даряват лични вещи (дрехи, бяла техника, мебели) за крайно нуждаещи се“, лансира начинанието Драголов. В най – скоро време предстои внасянето на това предложение за обсъждане на сесия на Общинския съвет в Стара Загора.
Идеята е всички политически партии да се включат и обединят, независимо от партийните различия помежду им. „Каузата е много по–голяма от нас, нашите интереси и желания, важни са хората - идеален момент да върнем надеждата, която отдавна са изгубили, не само в правдата, а и в институциите“, споделя Драголов.
„Идея, която ще покаже, че ние не само можем да гласуваме важни решения в заседателната зала, а и да бъдем солидарни с нуждаещите се, като откликнем на техните проблеми и нужди“, аргументира се Драголов.
Отдаденост на обществото
„От дете мечтаех някой ден да бъда полезен на хората и Господ ми даде тази възможност. Когато точно преди една година дадох своята клетва, тя беше в името на обществото и неговия интерес. Аз бях под номер 50-и в листата на ГЕРБ, избран чрез преференция, получих доверието на немалка група хора, с което много се гордея и подхождам с нужната отговорност, по - голяма мотивация не ми е необходима. Благодарен съм на всеки един, повярвал в мен и съм наясно, че без тяхната подкрепа никога нямаше да успея“, казва година след избора си общинският съветник. „Разбира се, ще вложа цялата си енергия, без да пестя нищо точно в тези три изключително важни направления, а именно: образование, спорт и социална ангажираност, която на моменти ми се струва, че осезаемо липсва, а тези три неща са основи за изграждането на модерното общество. Също ми се иска хората да повярват, че има достойни, амбицирани граждани, които всекидневно мислят за тях. Да разчупя статуквото, че младостта е порок и че много голяма част от политиците работят за лична изгода.
Не са нужни високопарни изказвания, на хората им трябват дела
Ако всички бъдем обединени и за миг загърбим различията, които имаме, в името на големи каузи и дела ще изградим устойчив и работещ механизъм, ще дадем личен и адекватен пример кое е най-важното, а именно: да бъдем преди всичко добри хора!“, изповядва Виктор. И продължава: „Иска ми се да стигнем дотам, където няма болка, няма страх, няма срам, където всички заедно ще бъдем едно цяло и няма да воюваме напразно. Колкото и утопично да звучи това, вярвам че тези дни скоро ще настъпят. Винаги съм бил социално ангажиран и съм се старал да помагам с каквото мога, същевременно да не преча и да създавам проблеми. За мен има от всичко за всички на тази земя. Нещата опират до гледната точка“.
За принципите в живота
„Вярвам и се боря думата ми да е по-тежка от подписа ми. Трудно се вписвам в групи, в които хора са готови да платят всяка цена, за да успеят, имат чувство за малоценност и жажда да се доказват. Никога не съм имал болната амбиция да съм номер едно, но съм се старал да бъда от предпочитаните. Не случайно казвам, че амбицията е мъка, която само черната земя може да утеши... Имам ненавист към неправдата, злодеянията и беззаконието, човек съм, който не го е страх да търси истината - там където няма правда. Жадувам хората да повярват в моята кауза и вярвам, че ще срещна подкрепа в много от тях“, философски заключава Виктор Драголов.
97лв струва потребителската кошница към днешна дата, пазарът остава стабилен с минимални промени при основните хранителни стоки между 3 и 5ст., и по-скъпи плодове. Това уточни за Радио Стара Загора председателят на ДКСБТ Владимир Иванов. В..
Драматичен театър „Гео Милев” открива официално новия творчески сезон с представлението „Многострадална Геновева или летопис на едно въстание” от 19,00 часа на сцената на Културен център Стара Загора. Повод за представлението са и..
Под 98лв. е стойността на потребителската кошница тази седмица, почти 100 дни ДКСБТ отчитат стабилност с малки изменения на цените на плодове, зеленчуци и основни хранителни продукти. Сезонният фактор командва в момента пазара и цените са нормални за..
През новия политически сезон ще видим още от същото - опити за радикализиране на политическото говорене, противопоставяне и липса на смислен дебат. Това очакване изрази от ефира на Радио Стара Загора политологът Христо Панчугов . Според него,..
Краят на летния сезон е време за връщане към нормалния ритъм на живот, свързан с работа, грижи и задачи. Преходът от приятните заминания по време на отпуската към обичайния работен режим не е лесен и изисква лек и плавен преход . Това посъветва от..
В чирпанското село Димитриево се намира най-голямата ферма за биволи у нас . Вече 24 години Мария Степанчева, зооинженер и председател на Асоциация на биволовъдите в България , управлява крупното стопанство. Началото е поставено със 150 биволи,..
Земеделските култури са подвластни на природните бедствия. Заради безводието и сушата през 2025 ще има по-ниски добиви на тютюнева суровина от декар от четирите сортови групи, които се отглеждат в България, дребнолистните ориенталски сортови групи..
Нищо по-различно не се задава в новия политически сезон. Всичко това вече сме го гледали в последните години. Така коментира от ефира на Радио Стара Загора началото на политическата есен у нас политологът и основател на социологическа агенция..
Доц. Лазарин Лазаров, възстановен от съда като декан на Ветеринарномедицинския факултет в Тракийски университет, заяви в интервю за Радио Стара Загора, че въпреки трудностите и последиците, не съжалява за решението си да подаде сигнал за плагиатство..
През август цените на храните у нас остават сравнително спокойни, показват данните на Комисията по стоковите борси и тържищата. Сезонните фактори и климатичните условия определят движенията на пазара, като при някои продукти се наблюдава..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net