Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Купуват високоскоростни патрулки за контрол по магистралите

Има идея тази година да бъдат закупени високоскоростни автомобили за контрол на движението по магистралите и главните пътища в страната. Те ще бъдат немаркирани, отделно ще бъдат закупени и 54 камери за контрол на скоростта.  Охранителна полиция в Стара Загора ще получи и 15 нови автомобила "Шкода", уточни на брифинг в Стара Загора  гл. секретар на МВР – главен комисар Ивайло Иванов. Той даде добра оценка на работата в областната дирекция.

"Като цяло област Стара Загора е една от тежките дирекции, доста е натоварено. Всеки един отчетен период резултатите тук са над средните за страната. Въпреки минималното намаление на разкриваемостта, отчитаме намаление на регистрираните престъпления", коментира главния секретар на МВР. По думите му добра оценка за работа с полицията е дадена и от местната власт и съдебната власт. 

Ивайло Иванов припомни, че акцент продължава да бъде борбата с битовата престъпност. "Преди всичко искам от всеки един директор, във всяка една област да бъде направена карта на населените места, които се обслужват. Да ми бъде дадена статистика във всяко населено место какви регистрирани престъпления има и как е обезпечено полицейско присъствие там. И след изготвяне на тази карта да видим как ще обезпечим полицейско присъствие в местата, където няма такова", каза още главен комисар Иванов.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Все още се изяснява причината за пожара в автоморгата в Сливен

Все още се изяснява причината за снощния пожар в автоморга в Сливен, заради който се включиха седем екипа огнеборци от Сливенска и Ямболска област. Тази сутрин бе направен повторен оглед от разследващите полицаи и пожарникари. Високата..

публикувано на 17.10.25 в 11:59

Оставиха в ареста две жени за измами с кредити в социалните мрежи

Окръжен съд – Стара Загора реши да остави в ареста две жени, арестувани за извършени измами с отпускане на кредити в социалните мрежи. Според обвинението 33-годишната Е. С. и 68-годишната К. М. са извършили престъпленията в периода от януари до..

публикувано на 17.10.25 в 11:30
Красимир Вълчев

Социалните мрежи са вредни за децата

Темата за ограничаване на социалните мрежи за деца ще бъде подложена на обществено обсъждане. Следващият месец ще има и дискусия с участието на ресорните комисии в Народното събрание, коментира за Радио Стара Загора министърът на образованието..

публикувано на 17.10.25 в 11:00
Красимир Вълчев

Започнали са разговори за бъдещето на правителството

Започнали са разговори между управляващите политически сили за бъдещето на правителството и за излизане от политическата криза. Това потвърди министърът на образованието Красимир Вълчев в интервю за Радио Стара Загора. По думите му в следващите дни ще..

публикувано на 17.10.25 в 10:17

Напълно е изгорял склада на автоморгата в Сливен

Напълно е изгорял склада на автоморгата в Сливен, който седем екипа от Сливенска и Ямболска област гасиха цяла нощ, съобщиха от пожарната. В момента има дежурен екип на мястото на инцидента. В 09.00 часа предстои втори оглед на мястото, за изясняване..

публикувано на 17.10.25 в 09:02

Няма превишения на показателите за качеството на въздуха в Сливен след пожара в автоморга

Няма отчетено замърсяване на атмосферния въздух в Сливен, след пожара в автоморга в индустриалната зона на града. За това информираха късно снощи от Изпълнителната агенция по околна среда (ИАОС) към Министерството на околната среда и водите. Данните са..

публикувано на 17.10.25 в 06:17

Лекарската колегия на Стара Загора връчи годишните си награди

На официална церемония тази вечер Районната колегия на Българския лекарски съюз връчи годишните си награди на изявени лекари от Стара Загора и областта. Отличията се присъждат в навечерието на 19 октомври - Ден на българския лекар. Наградата " Лекар на..

публикувано на 16.10.25 в 23:28

Локализиран e пожарът в автоморга в Сливен

Локализиран пожарът в една от най-големите автоморги в Сливен - на Самуиловско шосе. В помощ на сливенските огнеборци там са пристигнали екипи от Ямбол, Нова Загора и Твърдица. Няма пострадали или обгазени хора. Продължава горенето вътре в сградата, а в..

публикувано на 16.10.25 в 23:14
д-р Борислав Миланов

В Сливен очакват нов бюджет за продължаване на програмата за детското дентално здраве

Националната програма за профилактика на оралните заболявания при децата приключва своя трети петгодишен етап, но има надежда да бъде продължена. Това обяви в Сливен председателят на Българския зъболекарски съюз д-р Борислав Миланов. По думите му,..

публикувано на 16.10.25 в 19:26

Ружди Ружди стана почетен гражданин на Павел баня

От днес, с решения на Общинския съвет при пълно мнозинство и единодушие, Община Павел баня има своите нови почетни граждани. Това са световният и двукратен параолимпийски шампион Ружди Ружди и треньорът му Радостин Тодоров. Двамата са удостоени със..

публикувано на 16.10.25 в 18:50