Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Засадиха „Статистическа гора“ в парк „Артилерийски“

По повод 140-тата годишнина от създаването на българската държавна статистика днес в Стара Загора беше засадена „Статистическа гора“. Служителите от отдел „Статистически изследвания – Стара Загора“ към ТСБ – Югоизток при Национален статистически институт (НСИ) засадиха 20 дръвчета от вида Хималайски кедър (Cedrus deodara) в северната част на парк „Артилерийски“. Инициативата е насочена към проблемите на околната среда, информират от пресцентъра на общината.

„Идеята ни е да допринесем градът ни да стане още по-зелен. Нека бъдем полезни за нашия град, за чистия въздух и за една по-добра среда за живот на нашите деца“, сподели началникът на отдел „Статистически изследвания- Стара Загора Милена Караиванова. Тя подчерта, че мястото не е случайно, а е подбрано в съответствие с проектите за озеленяването на Стара Загора, а близостта му до административната сграда на НСИ ще допринесе за редовното обгрижване на новозасадените дръвчета от служители на Института. Караиванова изказа благодарност към Община Стара Загора за подкрепата в тази благородна инициатива.

В кампанията участие взе и секретарят на местната администрация Делян Иванов, който допълни, че Община Стара Загора ще продължи своето добро партньорство с НСИ и ще помогне в работата по предстоящото през 2021 година национално преброяване на населението.

Фиданки бяха засадени и от зам.-областния управител Красимир Червилов, общинския съветник Николай Диков и директора на ТСБ - Югоизток- Калина Казанджиева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Още шест отсечки на АМ „Марица“ са сертифицирани за секционен контрол на средната скорост

Нови шест отсечки от републиканската пътна мрежа от днес са сертифицирани за секционен контрол за измерване на средната скорост на движение, след като преминаха задължителната първоначална проверка от Българския институт по метрология. С тях общият..

публикувано на 11.09.25 в 18:43

Оформят короните на дърветата по бул. „Славянски“

Грижата за зелената среда на Стара Загора продължава с оформянето на короните на дърветата по бул. „Славянски“. Преди дни зам.-кметът на Община Стара Загора Радостин Танев представи пред медиите резултата от оценяването на растителността в района от..

публикувано на 11.09.25 в 18:11

Тази събота освежават кв. „Три чучура – център“

Екоинициативата на Община Стара Загора „Красиви квартали" продължава тази събота, 13 септември, с почистване на кв. „Три чучура - център" . Началото на акцията по облагородяването на междублокови пространства, паркинги и детски площадки започва в..

публикувано на 11.09.25 в 18:01

ТД на НОИ-Сливен и Българки пощи продължават с кампанията за еврото

Продължава разяснителната кампания на Териториалното подразделение  на Националния осигурителен институт в Сливен, съвместно с Български пощи за въвеждането на еврото. Служителите се срещат с хората от малките населени места в областта.  На хората се..

публикувано на 11.09.25 в 16:11
Община Стара Загора

Старозагорските съветници гласуваха промяна в адреса на бъдещия Дневен център

На извънредно заседание старозагорските общински съветници подкрепиха предложението за промяна на местоположението на бъдещия Център за специализирана подкрепа за лица с физически увреждания и техните семейства , който трябва да бъде изграден в Стара..

публикувано на 11.09.25 в 15:44

Богата програма ще зарадва старозагорци и гости на града в Нощ на изкуствата 2025

За двадесети път Община  Стара Загора организира „Нощ на изкуствата" – събитие, което се радва на изключителен интерес от страна на жителите и гостите на града. В последния петък на месеца, на 26 септември 2025 г., от 19.00 ч. до 23.00 ч., старозагорските..

публикувано на 11.09.25 в 15:41

Кметът на Сливен предлага да бъде увеличена разрешената скорост на ключов булевард

Да бъде увеличена скоростта от 50 км/ч на 70 км/ч по булевард „Банско шосе" в Сливен предлага кметът на общината Стефан Радев на Общинската комисия по безопасност на движението. До 2004 година допустимата скорост по този булевард бе 70 км/ч, но след..

публикувано на 11.09.25 в 15:40

Сдружение "Ангели на пътя" кани старозагорци на най-големия открит урок по пътна безопасност тази неделя

Стара Загора е един от четирите града в България, в който ще се проведе най-големият открит урок по пътна безопасност.  Началото е на 14 септември, от 10 часа в парк Артилерийски"   Организатор  на открития урок по пътна безопасност е сдружение" Ангели..

публикувано на 11.09.25 в 14:40

Тридневен кариерен форум се провежда в Стара Загора

С дискусия на тема Бъдещето на пазара на труда в контекста на социалната, екологичната и дигиталната трансформация на Стара Загора беше открит форумът „Кариерен преход на възможностите“ TOP JOBS в Регионална библиотека "Захарий Княжески" в Стара..

публикувано на 11.09.25 в 14:10
Плувен басейн, Стара Загора

Общинският плувен басейн в Стара Загора възобнови дейност

Общинският плувен басейн в Стара Загора отвори врати за посетители след профилактичните дейности по съоръжението. Това съобщи за Радио Стара Загора , началник на отдел „Спортни дейности“ в Община Стара Загора. Ремонтирани са баните и съблекалните,..

публикувано на 11.09.25 в 13:48