Директорът на Начално училище "Св. Климент Охридски" в град Чирпан Галина Маркова, която е и един от методистите на международния проект Wearable Methodolоgy, е сред избраните участници в "Мениджърска академия за училищни директори". Само 36 училищни директори са избрани за участие в Академията. Всички получени кандидатури са преминали през процес на оценяване от комисия от експерти от Образование България 2030, Министерство на образованието и науката, Фондация „Заедно в час“, Фондация „Америка за България“ и Академия „НИКЕ."
Високо е оценено иновативното обучение в НУ „ Св. Климент Охридски“, което е насочено към развитие на компетентностите и практическото приложение на усвоените знания на учениците в начална образователна степен. Участниците в академията ще се обучават в лидерски и мениджърски умения за управление на екипи, управление на време и задачи, мотивация на екипа, комуникация и делегиране на отговорности, коментира в интервю за Радио Стара Загора Галина Маркова.
Със средства, предоставени от министерството на образованието и науката през тази седмица училището ще закупи недостигащото технологично оборудване за провеждане на дистанционното обучение. Според нея, ако процесът на онлайн обучение продължи повече от три седмици има реална опасност за ограмотяването на някои от учениците в първи клас. Интервю на Диана Абрашева с Галина Маркова:
Либерализацията на пазара на електроенергия за домакинствата у нас беше отложена, но не и отменена. Това означава, че рано или късно всички ще трябва да се адаптираме към нова реалност – тази на свободния пазар, в която потребителите ще могат да..
IT секторът, маркетинг и PR специалисти са с намалено предлагане на пазара на труда през последните две години, но не толкова свързано с навлизането на изкуствения интелект, колкото с повишените претенции на компаниите към квалификацията на новите..
Андриана Маринова е художник и новатор . Завършила е Художествената академия в София със специалност "Текстил", направление свързано с името на световния артист Марин Върбанов. Творецът успял по красноречив начин да представи изкуство с хилядолетна..
Фишинг атаките, чрез SMS, имейли и социални мрежи, кражбата на самоличност са част от престъпните модели на киберпрестъпността през 2025 г., затова е изключително важно съвременния потребител да има необходимата дигиталната информираност и..
Климатичните промени вече не са абстрактна тема, а реалност, която засяга пряко земеделието в България. Това заяви в интервю за Радио Стара Загора председателят на Българската асоциация за растителна защита Милко Янев. По думите му секторът е изправен..
Едно от нещата, които екипът с новия ректор проф. Мирослав Карабалиев, си е поставил да развие е англоезичното обучение във всички факултети на университета . В Тракийски университет има над 10 –годишен опит в преподаването на английски в..
Подмяната на водопроводна мрежа в Свиленград е сред най-важните проекти, чието изпълнение предстои, каза в ефира на Радио Стара Загора кметът на общината арх. Анастас Карчев. В града водопроводът ще се подмени със средства от държавния бюджет. Tърси..
Ситуацията в община Чирпан остава спокойна, въпреки сериозния пожар, възникнал преди два дни в района на село Воденичарово. Благодарение на бързата реакция на екипите на пожарната и навременната подкрепа от местни арендатори с тежка техника, огънят е..
80% от работата ни е свързана с подготовка на жилища за продажба – наследствени имоти, апартаменти след наематели, мазета. Това каза за Радио Стара Загора Николай Борисов от фирма за почистване и извозване на отпадъци. По думите му хората търсят..
В сила са новите, по-високи изисквания към автошколите у нас. Те трябва задължително да използват GPS приложение, през което да бъде проследен целият процес на обучение и явяване на изпит. Камера ще следи какво става във и извън автомобила...
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net