Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Община Нова Загора обяви нов прием на документи за финансово подпомагане на семейства с репродуктивни проблеми

Община Нова Загора стартира нов прием на документи за финансово подпомагане на изследвания и процедури, свързани с лечение на безплодие на семейства с репродуктивни проблеми. Предвидената финансова помощ е за един опит ин витро в рамките на текущата година и не ограничава правото и възможността за кандидатстване за финансиране от център „Фонд за асистирана репродукция” (при положение, че не се финансира една и съща процедура). Средствата, които ще бъдат отпуснати, са в размер до 2000 лв. на заявител, като кандидатства само един от съпрузите.
„Подкрепата на семейства с репродуктивни проблеми продължава да бъде наш приоритет. Радвам се за всяко семейство, успяло да сбъдне най-съкровената си мечта с нашето съдействие.”, съобщи кметът Николай Грозев.
Условията и реда за приема на документи, изследванията и процедурите, които се финансират, както и критериите, на които трябва да отговарят кандидатите, са посочени в информация на сайта на Общината на адрес: http://nova-zagora.org/node/3727.

Документите за финансово подпомагане се подават в деловодството на Община Нова Загора в срок до 03.03.2021 г.
Допълнителна информация заинтересуваните лица могат да получат и на място в административната сграда на Общината: ул. ”24 май” 1, отдел „Правен” и на телефони: 0457/6-21-64; 0884 702 300 – лице за контакт: Олга Бишир.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Още шест отсечки на АМ „Марица“ са сертифицирани за секционен контрол на средната скорост

Нови шест отсечки от републиканската пътна мрежа от днес са сертифицирани за секционен контрол за измерване на средната скорост на движение, след като преминаха задължителната първоначална проверка от Българския институт по метрология. С тях общият..

публикувано на 11.09.25 в 18:43

Оформят короните на дърветата по бул. „Славянски“

Грижата за зелената среда на Стара Загора продължава с оформянето на короните на дърветата по бул. „Славянски“. Преди дни зам.-кметът на Община Стара Загора Радостин Танев представи пред медиите резултата от оценяването на растителността в района от..

публикувано на 11.09.25 в 18:11

Тази събота освежават кв. „Три чучура – център“

Екоинициативата на Община Стара Загора „Красиви квартали" продължава тази събота, 13 септември, с почистване на кв. „Три чучура - център" . Началото на акцията по облагородяването на междублокови пространства, паркинги и детски площадки започва в..

публикувано на 11.09.25 в 18:01

ТД на НОИ-Сливен и Българки пощи продължават с кампанията за еврото

Продължава разяснителната кампания на Териториалното подразделение  на Националния осигурителен институт в Сливен, съвместно с Български пощи за въвеждането на еврото. Служителите се срещат с хората от малките населени места в областта.  На хората се..

публикувано на 11.09.25 в 16:11
Община Стара Загора

Старозагорските съветници гласуваха промяна в адреса на бъдещия Дневен център

На извънредно заседание старозагорските общински съветници подкрепиха предложението за промяна на местоположението на бъдещия Център за специализирана подкрепа за лица с физически увреждания и техните семейства , който трябва да бъде изграден в Стара..

публикувано на 11.09.25 в 15:44

Богата програма ще зарадва старозагорци и гости на града в Нощ на изкуствата 2025

За двадесети път Община  Стара Загора организира „Нощ на изкуствата" – събитие, което се радва на изключителен интерес от страна на жителите и гостите на града. В последния петък на месеца, на 26 септември 2025 г., от 19.00 ч. до 23.00 ч., старозагорските..

публикувано на 11.09.25 в 15:41

Кметът на Сливен предлага да бъде увеличена разрешената скорост на ключов булевард

Да бъде увеличена скоростта от 50 км/ч на 70 км/ч по булевард „Банско шосе" в Сливен предлага кметът на общината Стефан Радев на Общинската комисия по безопасност на движението. До 2004 година допустимата скорост по този булевард бе 70 км/ч, но след..

публикувано на 11.09.25 в 15:40

Сдружение "Ангели на пътя" кани старозагорци на най-големия открит урок по пътна безопасност тази неделя

Стара Загора е един от четирите града в България, в който ще се проведе най-големият открит урок по пътна безопасност.  Началото е на 14 септември, от 10 часа в парк Артилерийски"   Организатор  на открития урок по пътна безопасност е сдружение" Ангели..

публикувано на 11.09.25 в 14:40

Тридневен кариерен форум се провежда в Стара Загора

С дискусия на тема Бъдещето на пазара на труда в контекста на социалната, екологичната и дигиталната трансформация на Стара Загора беше открит форумът „Кариерен преход на възможностите“ TOP JOBS в Регионална библиотека "Захарий Княжески" в Стара..

публикувано на 11.09.25 в 14:10
Плувен басейн, Стара Загора

Общинският плувен басейн в Стара Загора възобнови дейност

Общинският плувен басейн в Стара Загора отвори врати за посетители след профилактичните дейности по съоръжението. Това съобщи за Радио Стара Загора , началник на отдел „Спортни дейности“ в Община Стара Загора. Ремонтирани са баните и съблекалните,..

публикувано на 11.09.25 в 13:48