Георги Кадиев няма да е водач на листата на „БСП за България“ от Старозагорския избирателен район за предстоящите парламентарни избори, стана ясно след решение на Изпълнителното бюро на левицата. Това потвърди самият той за Радио Стара Загора.
Припомняме, че като коалиционен партньор и лидер на гражданската платформа „Нормална държава“, Кадиев оглавяваше листата за Стара Загора при предишните избори за Народно събрание през юли.
Той призна, че се чувства демотивиран, „защото факта, че не съм водач е оценка за работата ми“, като изрази и своето разочарование заради несвършената работа около комплекса „Марица-изток“. Събеседникът акцентира:
"Регионът е изключително интересен и благодатен за работа, защото видях лошо управление в общините. Видях индустриални зони, които са изоставени, пари които са откраднати. Видях лошо управление в "Марица-изток". Видях незаинтересованост в местните управи на ГЕРБ, най-вече да спасява комплекса. Това даваше възможност за много действия, които да поправят тези грешки."
„Аз продължавам да бъда ангажиран, особено, отново казвам с комплекса „Марица-изток“, защото там са 100 000 работни места. Не бих искал региона да се превърне в призрачен след затварянето на комплекса“.
В момента предложението за водач на листата на социалистите е Георги Гьоков, но крайната дума има Националният съвет. Кадиев подчерта, че е важно не само кой е водач, но и кои са останалите имена в листата. Подредбата на листите на национално ниво предстои в следващите дни.
„Конкуренцията е много голяма. И затова, според мен, коалиция „БСП за България“ вместо да се затваря - трябва да се отваря повече към леви формации, леви хора“, посъветва Георги Кадиев досегашните си партньори.
29-годишен мъж от Гълъбово, предизвикал умишлен пожар е бил привлечен като обвиняем от Районна прокуратура - Стара Загора. Мъжът е палил парчета текстилна материя със запалка и ги хвърлял в канавката по пътя между селата Главан и Мъдрец, община..
Започна изграждането на кръгово кръстовище при отбивката към Тракийския университет при входа на Стара Загора от запад. Това информира днес зам.-кметът на Община Стара Загора арх. Мартин Паскалев, чийто ресор е „Устройство на територията, строителство и..
Окръжния съд в Хасково пусна под парична гаранция Николай Перчемлиев по прякор Къната, който беше посочен за главно действащо лице в разбитата нелегална фабрика за цигари край село Момково. Перчемлиев, който сам се предаде на ГДБОП, е задължен да плати..
Окръжния съд в Хасково решава каква да бъде мярката за неотклонение на Николай Перчемлиев по прякор Къната, който беше посочен за главно действащо лице в разбитата нелегална фабрика за цигари край село Момково през месец юли. Официално днес стана..
Акции по освобождаване на диви животни ще извършват от спасителния център „Зелени Балкани“ край Стара Загора. Това съобщи за Радио Стара Загора д-р Адриана Джамалова от „Зелени Балкани“. Тя допълни, че днес от 19.00 часа на западния паркинг на..
Районният център по трансфузионна хематология (РЦТХ) – Стара Загора и Регионална библиотека „Захарий Княжески“ организират съвместна кръводарителска акция под мотото „Дари кръв – подари живот. Върни надежда“, в утрешния ден (13 август). Инициативата..
От 1 септември 2025 г. влиза в сила забраната на Европейския съюз за използване на гел лакове, съдържащи триметилбензоил дифенилфосфин оксид (TPO) – вещество, което служи като фотоинициатор за втвърдяване на лака. Мярката има за цел да защити здравето..
Община Стара Загора уведомява жителите и гостите на града ни, че днес, 12 август 2025 г., във връзка извършването на профилактика от EVN няма да работят светофарните уредби, регулиращи кръстовищата на бул. „Руски“ и ул. „Христо Ботев“ и на бул. „Руски“ и..
Датският посланик Флеминг Стендер ще бъде гост на община Ямбол на 13 август. В 11.00 часа г-н Стендер ще посети Регионална библиотека "Г.С.Раковски", където ще направи дарение от книги "Антология на датската поезия" за библиотеките в града. Там ще има..
Безплатен градски тур на парк „Аязмото“ в Стара Загора ще се проведе на 16 и 17 август от 9.30 часа. Той започва от фонтан „Жабките", парк „Митрополит Методий Кусев". Организатор на събитието е Туристическият информационен център Стара Загора. По..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net