"Ако повече учители и родители на деца с аутизъм познаваха такива устройства, сега нямаше имаме случая с изчезналото дете в Перник. Ключово е да подготвяме нови модерни специалисти, които могат да планират и организират не просто иновативна учебна среда, а такава която подготвя различните ученици за сигурен и безопасен живот. Например устройството Angelsense се поставя лесно на кръста или дреха на детето и може да сигнализира до телефон на родителя, ако детето се отклони от маршрута, има възможност за локализиране на детето, а също и SOS бутон, включително и микрофон, който може да бъде задействан и да се чуе какво се случва около детето.
Калоян Дамянов беше категоричен, че освен техническа помощ родителите имат нужда и от услуги, насочени в подкрепа на семейството, независимо от неговите възможности. Тези услуги обаче не трябва да заместват родителстването, а трябва да насърчават, съветват, насочват и учат семейството да се грижи пълноценно и безопасно, защото никой не се ражда подготвен да посрещне толкова специфични потребности на детето си.
Представители на Регионалните центрове за приобщаващо образование от цялата страна се събират днес в столицата, за да се запознаят с новата обща информационна система, чрез която ще има много по-добра координация, по думите на Дамянов.
Весела Паскалева, директорка на Средно училище „Константин Константинов“ в Сливен е тазгодишният носител наградата „Аргира Жечкова“.Отличията се връчват по традиция в навечерието на 24 май, като церемонията е тази вечер от 18 часа в зала „Сливен“...
"Към българската територия принадлежат пет черноморски острова, а именно: Света Анастасия, Свети Иван, Свети Петър, Свети Кирик и Юлита и Свети Тома, наричан още Змийския остров. Общо погледнато биоразнообразието на българското черноморие е доста..
Международният ден на семесйтвото, 15-ти май, дава възможност за насърчаване на информираността по въпросите на тази връзка и увеличава знанията по социални, икономически и демографски процеси, които ни засягат. Световният ден на семейството има за..
Опасните послания в онлайн пространството и липсата на регулации е комбинация, която води след себе си до неблагоприятни последствия, понякога дори пагубни. Предизвикателства в тик-ток сред подрастващите или съвети за разрешаване на житейски..
С първа копка на 22 май започва строителството на " Индустриален парк Сливен" – вторият по големина индустриален комплекс в страната, разположен върху внушителните близо 3000 декара. Това съобщи в предаването "60 минути повече бизнес" Соломон..
В празничния ден ще ви срещнем с един именик. Георги Режев е инженер по образование с поетична душа, който вижда живота в стихове. На 13 май в РБ „Захарий Княжески“ от 18.00 часа той ще представи пред любителите на поезията своята втора стихосбирка..
Идеята за въвеждане на нов задължително избираем предмет в училище, посветен на религиите и добродетелите, предизвиква сериозен обществен дебат и разнопосочни нагласи. Това показват данни от две поредни социологически проучвания на агенция „Мяра“,..
Музеят по палеонтология "Димитър Ковачев" се намира в Асеновград и е основан през 1990 година като филиал на Националния природонаучен музей в столицата София. Негов уредник в момента е докторът по биология Недко Недялков. "Първият етаж от музейната..
По официални данни технически проблем е довел до срив в мрежата на двата телекома "Виваком" и А1 през последните дни у нас. Това се случва заради "надпревара кой пръв ще предложи по-добри условия, по-голяма скорост" на фона на наскоро получените..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net