Протест под надслов "Трудът в медиите има стойност" обедини заетите в БНР-Радио Стара Загора, БТА и БНТ. С едночасово протестно шествие работещите в трите обществени медии в Стара Загора подкрепиха своите колеги от страната. Недоволството започна в 12 ч. пред сграда на Радио Стара Загора. Събралите се настояха за увеличение на месечното заплащане с 15%, както и адекватен модел за финансиране от страна на държавата на БНР, БНТ и БТА.
С шествие протестиращите се насочиха към сградата на областна администрация, където се помещава офисът на Българска телеграфна агенция. Представители на обществените медии проведоха среща с областния управител на Стара Загора Неделчо Маринов, на която връчиха и протестната декларация с конкретните искания, зад които застават ръководствата на БНР, БТА и БНТ, както и синдикалните организации.
Основното искане е още тази година да бъде осигурен допълнителен целеви финансов ресурс от 14 милиона лева, с който заплатите в трите медии да се повишат с не по-малко от 15%. 6млн. лв. от сумата трябва да бъдат насочени към БНТ, 5млн.лв. към БНР и 3млн.лв. за БТА.
Синдикалисти: Авторите на бюджета могат да се гордеят, че за пръв път БНР, БНТ и БТА са на улицата
Протестиращите служители на обществените медии в Стара Загора се обединиха около сериозността на проблема с ниските заплати и нуждата от тяхното спешно увеличение.
Наред със Стара Загора протестни действия на БНР, БТА и БНТ се проведоха и на други места в страната. Най-многолюден бе протестът в София. Заетите в трите обществени медии блокираха Кръстовището пред Софийския университет. В предаването "60 минути повече политика" председателят на Радиосдружение "Подкрепа" Дарина Григорова коментира, че безпрецедентното обединение е знак, за сериозността на проблема с ниските доходи, но и за твърдата решимост на заетите този път да постигнат своите искания.
"Преди всички с ниски доходи"... Протестът на обществените медии в центъра на София
Съвместни протести на работещите в обществения медиен сектор се проведоха също и в Пловдив, Варна, Благоевград, Кърджали и Шумен.
Протест "Трудът в медиите има стойност" обедини БНР, БНТ и БТА
Работещи в БНР, БНТ и БТА във Варна на протест с настояване за достойно заплащане на труда
Работещи в БНР, БНТ и БТА в Благоевград на протест за достойно заплащане
Акция "Купи и дари" стартира днес Сдружение "Самаряни". Идеята е да се помогне с хранителни продукти, санитария на майки и деца, намерили убежище в Самарянската къща на организацията. Към момента тя е сигурен подслон за 7 деца и две майки, уточни..
Насип от уранов рудник е причината за радиоактивната вода в град Шивачево. Това е изводът след взетите от ВиК проби в района на водосбора, който захранва с вода горните квартали на града. Проблемът съществува от близо 50 години, като проявлението му..
Пред поредната водна криза са изправени хиляди жители на община Стралджа. Очаква се да бъде обявено частично бедствено положение, информира кореспондентът ни Даниела Костова. Липса на достатъчно водни количества и амортизирана до крайност водопроводна..
Община Болярово и Регионална здравна инспекция – Ямбол провеждат днес информационно-скринингова кампания, насочена към превенция и ранно откриване на ХИВ/СПИН, сифилис, хепатит B и хепатит C, информират от Общината. Изследванията се извършват в сградата на..
По утвърден график продължава ремонтът на читалище „Ана Маймункова“ в село Воден, община Болярово – най-старото културно средище на територията на община Болярово, съобщават от общинския пресцентър. Настоящата сграда е построена през 1984 година, а в..
Предстои обновяване на постоянната експозиция на Историческия музей в Димитроврад. Основната цел е експозицията да бъде преобразена в модерна и интерактивна постоянна изложба, в съответствие с водещите световни музейни стандарти. Проектът ще..
Молдовски гражданин получи условна присъда от Районен съд – Казанлък затова, че на 24.04.2024 г. край с.Габарево, община Павел баня, противозаконно е подпомогнал шестима мигранти от Сирия и двама от Египет да преминат в страната ни в нарушение на..
Движението в участък от път Стара Загора - Димитровград на 3 и 4 юли между 08:00 часа и 17:00 часа ще е двупосочно в една лента поради ремонт на настилката, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Отсечката, която ще се ремонтира, е Ястребово –..
Положителна тенденция за привличане на млади семейства от съседни градове като Харманли, Симеоновград и Ивайловград отчита кметът на Димитровград Иво Димов в изнесеното студио на Радио Стара Загора. „Икономиката е приоритет, за да се задържат..
Днес ще бъде слънчево, в следобедните часове - горещо. Ще духа слаб, в югоизточните райони до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°, за София – около 32°. В планините ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net