Софийският апелативен съд отложи делото, в което претенции да са наследници имат мюсюлманското изповедание, начело с главния мюфтия Мустафа Хаджи, и мюсюлманско-сунитско-ханефитското изповедание на Недим Генджев. Около трийсетина души от Кюстендил и Карлово отново бяха в съдебната зала. Сред тях отново бяха кметовете на двата града. Ето как коментираха съдебния спор кметът на Карлово Емил Кабаиванов и адвокатът на Главното мюфтийство Красимир Руев:
Ние, като кметове и като граждани, сме тук, за да окажем морална подкрепа на съда в това справедливо решение, а то може да бъде единствено, че Главно мюфтийство не е правоприемник на съществувалите мюсюлмански общини преди и след Освобождението и няма право на тези искове.
Не може да има четири нормативни акта, три устава от 1880-а година, от 1895-а година, от 1919-а година, когато тогавашната българска държава признава, че мюсюлманското изповедание е юридическо лице, законно регистрирано, 45-а година отново вече новата демократична власт прави същото чрез указ, одобрен на 23-ти ноември, сега българската държава да каже, "Абе това не е било така", но другото мюсюлманско-сунитско-ханефитско вероизповедание казва, "А не, ние сме първоприемници, а не тези, които от 1880-а година са признати.
Жители на Кюстендил и Карлово, водени от кметовете на двата града Петър Паунов и Емил Кабаиванов , протестираха пред Съдебната палата в София преди съдебното заседание, свързано със собствеността на т.нар. "вакъфски имоти". Делото в Софийския..