Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Каква е истината за финансовото състояние на ОФК „Пирин“?

Каква е истината за финансовото състояние на ОФК „Пирин“ - този въпрос си задават от няколко дни феновете и цялата благоевградска общественост. Преди дни на пресконференция бившият кмет на Благоевград Илко Стоянов  обяви, че остава клуба в "цветущо" състояние и без никакви дългове. Вчера на националната работна  среща  на съпредседателите на "Продължаваме промяната" с новоизбраните кметове и общински съветници на партията кметът  Методи Байкушев коментира и въпроси, свързани с финансовото състоянието на отбора.

Той обясни, че общинският футболен клуб „Пирин“ има огромни дългове, задълженията за осигуровки са "огромни", по последна информация надхвърлят 270 хиляди лева, има задължения и към доставчици и футболисти.

"Клубът има огромни дългове и точно нула лева по сметките", обясни за Радио Благоевград Методи Байкушев и допълни, че в понеделник по сметката на „Пирин“ ще бъдат преведени седем хиляди лева, за да могат да се проведат следващите мачове, като средства са част от субсидията за детско-юношеската школа.

А на въпроса на Радио Благоевград приета ли е оставката на управителя на клуба Атанас Дафинов, кметът на Благоевград посочи, че решенията кой да управлява общинските дружества, каквото е и ОФК „Пирин“, се вземат от Общинския съвет. Този въпрос ще бъде повдигнат още на следващото заседание, което се очаква да бъде насрочено за петък (24 ноември).

"Надявам се, че дотогава ще намерим и ще предложим човек, който временно да изпълнява тази длъжност и който ще поеме ангажимент да опита да извади клуба от това състояние", добави Байкушев.

Във връзка с бъдещето на футболния отбор, кметът на Благоевград каза, че към момента общината не може да поеме  ангажимент, че ще успее да спаси клуба. "Тепърва трябва да влезем и да установим какво е реалното състояние", обобщи Методи Байкушев.

Той допълни, че трябва да има нов управител, който да „извади“ счетоводната информация и обществеността да бъде информирана.

Още информация чуйте в следващия звуков файл.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Позитивното мислене като ключ към по-добър живот

В началото на 2025 година, с оптимизъм и ентусиазъм, посрещаме новите възможности и предизвикателства. Във време, когато често се срещаме с негативни нагласи и стрес, психологията на позитивното мислене може да бъде ключът към пълноценен живот. Психологът Денис Никифоров акцентира на важността на позитивните мисли и тяхното въздействие върху..

публикувано на 08.01.25 в 10:08

За цените на тока

За първи път от години на 1-ви януари осъмнахме с нови цени на електроенергията. За нас, в Западна България увеличението е с 8,36 %. Ние, битовите потребители бяхме още по-изненадани, защото промяната на цената винаги ставаше от 1-ви юли, а не от началото на годината. Това увеличение веднага причини увеличение на цените на всички стоки и то не..

публикувано на 08.01.25 в 09:28
Снимка: Иво Данчев

"Кукерленд" 2025 - красотата на българската маскарадна традиция, събрана в 13 снимки от цялата страна

Едни от най-ярките и интересни обичаи в традиционния български календар са народните кукерски игри – маскаради. Той датира още от древните времена на траките и е успял да се съхрани през всички векове, свързани с големи политически и социални изменения за страната ни. Кукерите  пък са  един от най-колоритните и загадъчни символи на българската..

публикувано на 06.01.25 в 14:50

6 януари е двоен празник за село Добърско

От отколешни времена в разложкото село Добърско битува традицията на 6 януари, Богоявление, да се отбелязва, както древният обичай „Водици“, така и празникът на населеното място. Според кмета Янис Будин, в миналото на този ден е била Бъдни вечер, а на следващия ден Коледа, което е още един повод, точно тази дата да е избрана за празник на..

публикувано на 06.01.25 в 14:23
Д-р Кирил Алексиев

Кирил Алексиев: Ботев е гневният вик на човека, който иска промяна

    В деня, в който честваме рождения ден на Христо Ботев , с д-р Кирил Алексиев разговаряме за публицистиката на човека, който остави неизтриваема диря в българската история - не само с революционното си дело и героичната саможертва, но и с пълното припокриване на дела и слово.     Предлагаме ви да чуете този разговор: 

публикувано на 06.01.25 в 12:18

Христо Мухтанов: Да се вглеждаме не само в тежкото

Христо Мухтанов е автор на три книги - "Опити за еволюция", "ТриАда" и "Полюсът на живота". За третата, най-новата, Валентин Дишев пише: " Онова, което наричаме желание да се срещнеш със себе си, да се опознаеш, да разчетеш собствената си идентичност, е един от най-разпознаваемите човешки копнежи. И страхове. Веднъж бях написал „Видях ангел / да плаче /..

публикувано на 06.01.25 в 11:55

Книгата „Духът на Хераклея“ - апотеоз на Петрич

Седем разказа, посветени на Хераклея Синтика, са поместени в книгата „Духът на Хераклея“, която скоро ще бъде и на книжния пазар. Нейни автори са петричанинът Димитър Яков и Илиан Ацев, който е потомственик на Аце войвода.  „Книгата е готова в електронния си вариант, почти готова и в хартиения. За първи път книгата ще излезе и в аудио разкази..

публикувано на 05.01.25 в 10:00