Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кръгла маса за проблемите в земеделието организира КТ "Подкрепа"

Снимка: БГНЕС

Конфедерацията на труда "Подкрепа" организира кръгла маса, на която социалните партньори да обсъдят задълбочаващите се проблеми в сектор "Земеделие". 

Според официалните данни от последното преброяване на земеделските стопанства в България, техният брой е над 370 хиляди, като в тях са заети близо 750 хиляди души. Въпреки високата безработица в селските райони в земеделието не достига добре подготвена работна ръка, а по данни на Националния осигурителен институт едва 12 на сто от заетите в сектора се осигуряват. 

Национална федерация "Земеделие и горско стопанство" на КТ "Подкрепа" смята, че чрез създаване на план за действие и заетост в селското стопанство, ще се решат голяма част от демографските и икономически проблеми в малките населени места. За участие в кръглата маса са поканени представители на земеделското и социалното министерства, депутати и браншови организации.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44