Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Зеленчукопроизводителите искат по-големи субсидии, представят икономически анализ пред депутатите

Представители на десет браншови организации в зеленчукопроизводството и овощарството днес ще представят на парламентарната земеделска комисия икономически анализ в защита на искането си за по-големи европейски субсидии. 119 милиона евро по линия на обвързаната подкрепа към директните плащания трябва да бъдат поделени между животновъдите и производителите на плодове и зеленчуци.

 Решението как да се разпределят парите е на държавата.

В момента то е в полза на животновъдите, но трябва да се промени, смята Марияна Милтенова от Съюза на градинарите:

Ние смятаме, че за да бъде справедливо, поне 82 милиона трябва да бъдат разпределени за Сектор "Плодове и зеленчуци", защото колегите от животновъдния сектор получават и около 47 милиона национална подкрепа.

Ако у нас продължи контрабандният внос на плодове и зеленчуци, ще се закриват работни места, а българските продукти ще изчезнат от пазара, казва още Милтенова.

Затова те ще поставят и въпроса за обратното начисляване на ДДС и контрабандният внос при вътрешнообщностните доставки.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44