Софийската градска прокуратура е разпоредила на НАП пълна проверка срещу четирима от основните активисти на „Протестна мрежа" - Антоанета Цонева, Николай Стайков, Константин Павлов-Комитата и Асен Генов, съобщи „Преса". Те са получили от приходната агенция искания да предоставят документи за всички придобити доходи, имущество, отпуснати или взети кредити, както и получена безвъзмездна помощ под различни форми за последните 4 години., съобщи агенция КРОСС.
„Проверяваме както сигнали на „Протестна мрежа", така и срещу „Протестна мрежа", коментират от обвинението. Обвинителите са възложили проверката на Икономическата полиция, а оттам случаят е бил възложен и на данъчните, съобщават още от агенцията.
Сигналът срещу „Протестна мрежа" е подаден в прокуратурата от издателя на ПИК Недялко Недялков, син на поета Недялко Йорданов и брат на Асен Йорданов от сайта "Биволъ" в края на ноември. Пред собственото си издание той коментира: „Нека се провери откъде са доходите на тези момчета и момичета (от „Протестна мрежа"), които менторстват в обществото, броят чуждите пари, определят кое е черно и кое - бяло и се държат като абсолютни носители на единствената и непогрешима истина. В същото време цари пълна неизвестност откъде е тяхното финансиране, работят ли, какви са доходите им, откъде се издържат...", отбелязва КРОСС.
Съпредседателят на партия "Да, България", която е част от коалиция "Продължаваме промяната - Демократична България" Ивайло Мирчев аргументира оповестената вчера идея за закриване на Комисията за противодействие на корупцията. Според Мирчев тази комисия през годините е преминала през няколко трансформации, но винаги е била използвана от властта. "Делян..
Рибарското селище „Ченгене скеле“ край Бургас и терена на бившето военно поделение на полуостров Червенка са сред държавните терени с отпаднала необходимост, попаднали в списъка за продажба. Това заявиха в Бургас от ръководството на „Да, България“. Междувременно от Областната управа в града в официално съобщение уверяват, че процедура за продажба на..
С пълно единодушие от 176 гласа "за" парламентът прие на първо четене внесения от Министерския съвет проект на промени в Наказателно-процесуалния кодекс. Измененията предвиждат разпитът на вещи лица да може да се извършва и чрез видеоконферентна или телефонна връзка, когато експертите са възпрепятствани да се явят пред съда по уважителни причини или..
Велислава Делчева е избрана за омбудсман на Република България. В подкрепа на кандидатурата ѝ гласуваха 123-ма народни представители. 92-ма бяха "против", а 5 се въздържаха. Делчева беше номинация на ГЕРБ-СДС. За нея гласуваха депутатите от формацията, като получи подкрепа и от ИТН, "ДПС – Ново начало" и "БСП – Обединена левица". "Пред мен стои..
Законодателни промени, свързани с финансирането на общински проекти, бяха одобрени на първо четене от НС. Промените в Закона за държавния бюджет отразяват предложения на кметовете, направени до 30 юни тази година, с които прогнозният размер на общинските инвестиционни проекти за целия период става 8 милиарда лева. С изготвения законопроект ще се..
След 9 часа дебати и гласувания депутатите не успяха да приемат всички промени в Закона за движение по пътищата. Заседанието се провали заради липсата на кворум. Промените трябваше да позволят на камерите на националната тол-система да отчитат средна скорост на движение и да включат общинските камери в битката с пътния травматизъм. Депутатите обаче..
Средствата за саниране на жилищни блокове ще бъдат осигурени по Плана за възстановяване и устойчивост, съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов. "Средствата от Плана за възстановяване и устойчивост, които са за енергийно обновяване на еднофамилни жилища, са спасени. Една част от тях ще останат в Министерството на..