Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Н.Петрова:При смъртен случай на пътя, шофьорската книжка се отнема завинаги

Снимка: БГНЕС

Шофьорската книжка на убийците на пътя трябва да се отнема завинаги, заяви във Варна депутатът от ГЕРБ  Нели Петрова - майка на 21-годишната Лора, загинала при пътен инцидент. Петрова е вносител на промени в Закона за движение по пътищата, с които се цели да бъдат спрени безразсъдните шофьори.

Нели Петрова коментира предложението на вицепремиера Румяна Бъчварова за отменане на шофьорската книжка и при нанасяне на средна телесна повреда при пътен инцидент:

Както беше случаят с Паоло в Стара Загора. Аз не мога да си представя човек, който е убил дете, да се качи пак да кара, дори и да са му върнали книжката. На него явно не му тежи на съвестта, поне аз така го приемам. Но има и друга страна, която евентуално при експертизата има вероятност да се окаже, че може и шофьорът да не е виновен, тогава пък ще тръгнат съдебни дела - на шофьора защо е било отнето свидетелството за правоуправление. Въпросът е двустранен. За мен лично трябва да бъде много добре изпипан от прависти. Но в едно съм убедена - че има ли смъртен случай, убит човек, шофьорската книжка трябва да бъде отнета поне до произнасянето на първа инстанция на делото.

Ако се окаже, че е виновен, да му я отнемат до живот. Просто да не му я връщат. Високата скорост, алкохолът и наркотиците са убийците по пътищата, каза Петрова.

Според нея, трябва да има изцяло нов закон за движение по пътищата с по-сурови наказания, защото и във Варна в момента буквално хвърчат пистови мотори.

Преди няколко дни в Панагюрище бе прегазен 6-годишният Петьо Гевечанов. Снощи Окръжният съд в Пазарджик наложи на подсъдимия по този случай Цветан Пъков постоянна мярка "задържане под стража".




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44