Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Според регионалната екоинспекция в Бургас, няма нефтен разлив на плаж "Арапя"

Снимка: Йорданка Петрова Личен архив

Няма нефтен разлив в района на плаж „Арапя“, установи проверка. Инспекцията бе извършена днес по сигнал на летовник за парчета мазут на плажната ивица. Сигналът е подаден от турист на тел. 112. Извършена е съвместна инспекция от експерти на Басейновата дирекция- Черноморски район, екоинспекцията в Бургас и Морска администрация.  Няма нефтен разлив, категоричен е директорът на Морска администрация-Бургас кап. Станимир Николов:

Замърсяването е старо, просто от вълнението отскубва от дъното и вади на топчета, на плажа я изкарва, понеже днес има малко по-силна вълна. Нищо опасно няма, не е от разлив в морето, просто старо замърсяване натрупано по морското дъно. Това ми докладваха. Предприети са действия. Концесионерът си почиства плажа. Гарантира, че утре ще е чисто абсолютно всичко.

Взета е проба от морската вода за нефтопродукти и свързани с тях замърсители, която ще се изследва в лабораторни условия. На концесионера е издадено предписание, уточниха от Регионалната екоинспекция. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44