Ахмед Муса Ахмед и подръжниците му остават в ареста, определи Пазарджишкият окръжен съд. Според магистратите, липсват нови доказателства, които да налагат замяна на мярката им за неотклонение в по-лека. Според австрийското разследване, Ахмед е част от международна терористична организация с бази в Австрия и Германия.
По време на днешното заседание стана ясно, че Ахмед Муса Ахмед е част от международна терористична групировка с бази в Грац в Австрия и Кьолн в Германия. Това се казва в доклад на австрийското държавно обвинение, изпратено в Пазарджик по линия на международната правна помощ. За периода между 2013 и 2014 година Ахмед Муса Ахмед е посещавал 10 пъти базата на ислямистката структура в Грац. Поддържал е лични контакти с тамошните ръководители на движението, които в момента също са обвиняеми в разпространяването на радикален ислям с призив за война. Терористичната международна групировка, част от която е и Ахмед е специализирана в терористични актове с финансиране на тероризъм и поддържане на забранени контакти с райони и други държави, където се водят военни действия, твърди австрийското разследване. Коментарът на адвокат Елвира Панкова:
От австрийска страна има някаква информация само за Ахмед, но за другите изрично под всяко име беше записано, че няма данни.
От своя страна ДАНС е установила, че Ахмед продължава да проповядва радикален ислям от следствения арест в Пазарджик, като дава нареждания на близките си как да привличат още хора към себе си.
Защитата ще обжалва определението на Пазарджишкия окръжен съд.
Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..