Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Булгаргаз" иска поскъпване на природния газ с малко над 3% от октомври

Булгаргаз
Снимка: bulgargaz.bg

Природният газ да поскъпне с малко над 3 процента от октомври - това е поискала "Булгаргаз" от енергийния регулатор. Искане за скок на цените компанията не е правила от края на 2014 година. Според "Булгаргаз" необходимостта от повишение сега се дължи на очакваните по-високи цени за доставка на синьо гориво през четвъртото тримесечие на годината, както и на курса на лева към щатския долар.

Окончателното решение за цените на газа ще вземе енергийният регулатор в края на месеца. Оттам вече заявиха, че при подобно минимално повишение, няма да има промяна в цените на парното и топлата вода.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44