Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Изказване на шефа на Фонда за социално осигуряване в Гърция предизвика скандал

Изказване на шефа на Фонда за социално осигуряване в Гърция предизвика скандал. Той призова гърците, които не могат да си плащат осигуровките, да имигрират в България. Опозицията настоява премиерът Алексис Ципрас спешно да заеме позиция по случая пред парламента.

Ако не може да си плащате данъците и осигуровките в Гърция, имигрирайте в България. Това шокиращо изявление направи директорът на Фонда за социално осигуряване Димитрис Тсакирис и то на среща с предприемачи и търговци, които трябваше да убеди в логиката на промените в осигурителната система.

След това Тсакирис направи безуспешен опит да обвини медиите, че "погрешно изтълкували изказването му". В отговор медиите написаха: "Всички гърци в България" с негативни коментари, както за позицията на държавния служител, така и на правителството, след като над 60 хиляди гръцки фирми са се прехвърлили в България поради достъпната данъчна система и осигуряване.

Депутати от опозицията настояват премиерът Алексис Ципрас незабавно да коментира пред парламента изказването на шефа на Фонда за национално осигуряване, както и освобождаването на Тсакирис от поста.

Възмутени са дори депутатите от СИРИЗА. Да отиде да се прави на директор в България, заяви пред гръцка телевизия депутатът Никос Маниос.

В резултат от изказването на осигурителния шеф, търговците и предприемачите, както и синдикатите, отказват да преговарят с него по новата схема за повишаване на осигурителните вноски.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44