Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ЕСО: Всички резервни мощности, произвеждащи ток, са включени към енергийната система на страната

Потреблението на ток е рекордно за последните 20 години

Снимка: БГНЕС

Всички резервни мощности, произвеждащи ток, са включени към енергийната система на страната, съобщиха от Електроенергийния системен оператор (ЕСО).

Не работят само два блока в ТЕЦ "Бобов дол", като там причината са замръзналите въглища в складовете на ТЕЦ-а.  

Потреблението на ток е 7100 мегавата, като се очаква във вечерния връх да достигне 7600 мегавата. 

Това е рекордно потребление за последните 20 години.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44