Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Участниците в 25-ата Юбилейна антарктическа експедиция са успели да стигнат до българската база

Снимка: БТА

Проф. Христо Пимпирев, ръководител на 25-ата Юбилейна антарктическа експедиция, съобщи, че заедно с групата от 18 души са успели да стигнат до българската база „Св. Климент Охридски”.

Те са изчаквали да премине силната буря в района на борда на испанския кораб „Есперидес”. Поради лошото време и силно вълнение, багажът на групата е свален на съседната база „Хуан Карлос I” .

Въпреки премеждията, научният екип е започнал форсирано изпълнение на предвидената програма, съобщават от  Антарктическия институт.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44