Еколози излизат на протест в защита на Иракли. Демонстрацията е насрочена за тази вечер пред президентството. Тя ще бъде под надслов "Подаряват Пирин, застрояват Иракли – първи тест за Радев". Те са против новоприетите правила за концесии, както и разрешения за нови строежи на Иракли.
Те настояват новият президент Радев да наложи вето на новоприетия закон за концесиите и да го върне за повторно разглеждане.
Причината според екозащитниците, в не добрата нормативна база, която позволява все още застрояване в защитени зони по Черноморието, какъвто е случая с Иракли, коментира Тома Белев от коалиция „За да остане природа в България“:
"Концесионерите, които няма счетоводна и финансова добра практика, т.е. ако си на загуба, държавата поема всички разходи, които е направил досега концесионерът, независимо, че той не е платил нито един лев данък печалба за годините на концесията...В същото време се случват неща по черноморското крайбрежие, отново са позволени нови застройки в областта на Иракли, да,те са в решение на регионалните инспекции на място, но продължаваме да настояваме, че България трябва да обяви заповедите за защитените зони от Натура 2008 в сроковете, които изисква Европейската комисия, трябваше да стане преди две години."
Водоподаването ще бъде спряно в централната част на Бургас по ул. „Оборище“ – между ул. „Гурко“ и ул. „Кирил и Методий“, както и по ул. „Хан Аспарух“ – между ул. „Оборище“ и ул. „Асен Златаров“. Прекъсването ще продължи от 9:00 до 17:00 ч. на 29 октомври (сряда) . Причината е изпълнение на нови водопроводни връзки.
Екипи от ИАРА Бургас извършиха проверка на язовир "Мандра" с лодка и откриха 6 броя хрилни мрежи с обща дължина 300 метра. Те са били поставени в работно положение и потопени във водата. Мрежите са иззети. В тях е имало риба от видовете: сом-28 кг, каракуда-12 кг, бяла риба -15 кг и платика-45 кг. Те са върнати обратно във водата. При друга..
Кметът Тихомир Янакиев представлява Созопол на 49-ата сесия на Конгреса на Съвета на Европа, която се провежда до 30 октомври 2025 г. в Страсбург. Форумът събира представители на местните власти от цяла Европа и тази година се провежда под знака на 40-та годишнина от приемането на Европейската харта за местно самоуправление – документ, който е в..
Гражданската инициатива „Нова Загора иска да диша“, чрез общинския съветник от ППДБ Кремена Петрова внесе официално искане до министъра на околната среда Манол Генов и директора на РИОСВ – Стара Загора за спиране на дейността на централата за био газ. Причината за това настояване е, че според тях предприятието работи без необходимото комплексно..
Сградата, известна като Дом на писателя в Бургас, да се предостави за управление на общинско предприятие „Летен театър, фестивали и концерти“ реши Общинският съвет. Докладната записка идва месец след като Общинският съвет отказа да поднови договора на сдружение „Бургаска писателската общност " , която до този момент ползваше помещенията..
КТ "Подкрепа" предлага промени в данъчната и осигурителната система във връзка с предстоящото обсъждане на проектобюджета за 2026 година. Сред тях са въвеждане на прогресивно облагане и необлагаем минимум за данъка върху доходите на физическите лица, увеличаване на данъка върху хазартните игри от 15 на 25% и постепенно повишаване на максималния..
Единственият по-сериозен дебат предизвика продажбата на 601 квадратни метра общинска земя в комплекс „Лазур“ за 787 хиляди лева без ДДС. Искането е на дългогодишният наемател Станимир Петров, който там има фурна. Мястото е срещу руската гимназия до блок 81. Заявката е, че ще разширява бизнеса си и е кандидаствал за това по програма за..
Със силно послание започна заседанието на Общинския съвет в Бургас. Общинският съветник Мариела Кирова представи от трибуната филма "Едни грам живот",..
Водоподаването ще бъде спряно в централната част на Бургас по ул. „Оборище“ – между ул. „Гурко“ и ул. „Кирил и Методий“, както и по ул. „Хан Аспарух“ –..
Сградата, известна като Дом на писателя в Бургас, да се предостави за управление на общинско предприятие „Летен театър, фестивали и концерти“ реши..